Державний земельний банк планує випуск облігацій під майбутні доходи від оренди державних земель. Про це в інтервʼю розповів голова Фонду державного майна Дмитро Наталуха.
Нині сотні тисяч гектарів державної землі передані в довгострокову оренду. Відтак і вникла ідея, як прив’язати ці тисячі гектарів до інших фінансових інструментів – для прикладу державних облігацій:
- оскільки договори суборенди укладаються на тривалий термін – до 14 і більше років, цей дохід є стабільним і прогнозованим, що робить такі облігації надійним фінансовим інструментом
- при нинішній ставці у 20000 грн за гектар на рік, загальний дохід держави від земельного банку сягає 16 млрд грн щороку
- випуск облігацій дозволить масштабувати ці доходи й залучити їх одразу, не чекаючи роками на щорічні виплати
Нагадаємо, паралельно в Україні готують запуск “народного IPO” – продаж частки відомий державних компаній через ДІЮ. Попередньо це відбудеться вже цього року.
Читайте також