fbpx
КОШТ

В Раді пропонують збільшити допомогу при народженні до 400 тисяч, але шансів мало

Депутати пропонують збільшити розмір допомоги при народженні дитини з 41 тис. грн до понад 384 тис. Відповідний законопроєкт зареєстрована на сайті Верховної ради.

Законопроєктом передбачено, що допомога при народженні дитини нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей, установленого на день народження дитини.

Запропонований розмір допомоги:

  • 150 розмірів прожиткового мінімуму на першу дитину (на сьогодні це становитиме 384,5 тис. грн)
  • 100 розмірів прожиткового мінімуму на другу дитину (нині це 256,3 тис. грн)
  • 50 розмірів прожиткового мінімуму на третю і кожну наступну дитину (нині 128,2 тис. грн).

Виплата допомоги здійснюється одноразово у двадцятикратному розмірі прожиткового мінімуму (нині 51,3 тис. грн) при народженні дитини. Решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.

Нагадаємо, нині розмір державної допомоги при народженні (усиновленні) дитини встановлено в сумі 41 280 гривень незалежно від кількості народжених дітей у сім’ї. Цей розмір не переглядався із 2014 року.

Шанси прийняття законопроєкту про збільшення допомоги при народженні

Ініціаторами законопроєкту виступили 23 народних депутати. Серед них більшість представників фракції “Слуга народу”, яка нині майже одноосібно формує більшість в парламенті. Втім, ці депутати не входять до провідних представників свої фракції і досить маловідомі за своєю діяльністю.

Водночас серед ініціаторів законопроєкту кілька представників опозиції, що фактично не дасть можливості підтримати документ всій фракції “Слуга народу”. Також серед ініціаторів є колишній спікер парламенту Дмитро Разумков, який обрався до Верховної ради від “Слуги народу”. Втім, пізніше його позбавили посади і Разумкова розглядали навіть конкурентом Володимира Зеленського.

Тож нині це більше інформаційний привід для самих депутатів і спроба показати свою діяльність, ніж реальна можливість збільшення допомоги.


Також за темою:

Поділитися новиною: