fbpx
В Monobank розповіли деталі запуску сервісу для інвестицій в фондовий ринок

Запуск інвестиційного сервісу Monobank відбудеться в січні у співпраці з європейським брокером Exante. Це буде окремий застосунок Mono invest. Про це розповів співзасновник Monobank  в своєму Facebook.

Mono invest буде окремим застосунком і це, по факту, лише зручна зовнішня обгортка для внутрішньої незручної бюрократії – в тому числі і оформлення ліцензії для виводу грошей за кордон на рахунки Exante.

По суті, принцип роботи як і нинішнього банківського застосунку Monobank: зручний застосунок з бюрократією на базі старого і консервативного Універсал банку.

Тариф при купівлі акцій буде 0,3% (мінімум 1$) від суми операції купівлі/продажу і до 1 квітня акційний тариф 0,01%. До всього, нульовий тариф на переказ грошей Exante для придбання акцій.

Monobank виступатиме податковим агентом і розрахує та сплатить усі податки при виведенні коштів. При цьому, Гороховський звертає увагу, що утримання податків не при продажі кожного паперу, а при виведенні коштів з Exante – оскільки торгівля може приносити не лише прибуток, а й збитки. Відтак, податки будуть утримані лише у момент виведення інвестиційного результату протягом року. Якщо протягом року не виводити кошти з брокерського рахунку, податки будуть утримані за підсумком року від інвестиційного результату за рік.

Нагадаємо, Альфа-банк запустив же публічне тестування аналогічного сервісу у власному застосунку Sense SuperApp. В Альфі після після завершення тестування з березня буде тариф 0,4% від суми операції. Втім, в обох банків різний підхід і прямо комісії порівнювати некоректно. Зрештою, хто хотів інвестувати ще раніше пішли працювати через той же Exante. Тож боротьба Mono з Альфою буде в зручності додатку, а не комісіях.

Подати заявку для тестування Mono invest можна в банківському застосунку Monobank на вкладці “Ще”.
Для тестування сервісу купівлі акцій в Альфі потрібно в Sense SuperApp знайти перший матеріал у Now про інвестиції та натиснути “Взяти участь у пілоті” всередині статті. Розділ “Інвестиції” з’явиться на наступний робочий день в розділі з усіма продуктами.