fbpx
КОШТ

В Кабміні хочуть ідентифікувати онлайн-продавців і даватимуть звання “Перевірений продавець”

Мінекономіки розробило проєкт закону “Про захист прав споживачів” у новій редакції, який передбачає запровадження механізмів з регулювання інтернет-комерції.

Як повідомляє прес-служба Міністерство економіки,  неможливість ідентифікувати онлайн-продавця спричиняє незахищеність прав споживача та бюджетні втрати через нереєстрацію продавців як підприємців. Отже, для вирішення цих проблем ініціюється механізм добровільної ідентифікації в реєстрі інтернет-магазинів.

Законопроєкт містить норми, якими передбачено, що підприємці, які здійснюють електронний продаж, обов’язково повинні будуть розміщувати інформацію про себе, як госпсуб’єктів та перелік інформації про продукцію. В ньому дається визначення “електронний торговий майданчик (маркетплейс)” і “електронний сервіс порівняння продукції (прайс-агрегатор)”. Також передбачена відповідальність за ненадання повної інформації для його ідентифікації.

Згідно з документом, Держпродспоживслужба отримує право звертатися до провайдера інтернет-послуг для обмеження доступу до сайту госпсуб’єктів, які використовують нечесну підприємницьку практику, порушують законодавство про захист прав споживачів і яких неможливо ідентифікувати. Встановлюється відповідальність за надання недостовірних даних.

Наразі проєкт закону знаходиться на розгляді Кабміну.

Паралельно з цим Мінекономіки спільно з Мінцифри працюють над створенням платформи “Е-споживач” для продавців, які здійснюють господарську діяльність в інтернет-магазинах, зокрема маркетплейсах, прайс-агрегаторах, класифайдах. Цей електронний сервіс дозволить ідентифікувати продавця шляхом надання йому статусу Держпродспоживслужбою “Перевірений продавець”.

Мінцифри також розробило проєкт закону “Про внесення змін до ЗУ “Про електронну комерцію” щодо внесення інформації продавцями до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів”.

Законопроєкт передбачає створення “Єдиного реєстру продавців у сфері електронної комерції”, запровадження механізму перевірки достовірності даних продавців шляхом введення добровільної ідентифікації і верифікації та встановлення відповідальності за надання недостовірних даних.

В Кабміні хочуть ідентифікувати онлайн-продавців і даватимуть звання “Перевірений продавець”

Поділитися новиною: