fbpx
КОШТ

Уряд підтримав законопроєкт з ідентифікацією інтернет-магазинів

Кабінет Міністрів України на засіданні 22 вересня підтримав оновлений проєкт закону “Про захист прав споживачів”, яким передбачено запуск ідентифікації інтернет-магазинів. Зміни спрямовані на виконання Угоди про асоціацію з ЄС з метою усунення низки прогалин у сфері електронної торгівлі.

Про це у Telegram повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.

Мова йде про ініціативу Мінекономіки щодо створення спеціального механізму добровільної ідентифікації в реєстрі інтернет-магазинів продавцями товарів в електронній комерції. Він допоможе запобігти бюджетним втратам через нереєстрацію продавців як підприємців, а також захистить споживачів від недобросовісних продавців при купівлі в інтернеті.

“На сьогодні існує проблема, коли людина не може поскаржитись або повернути товар, придбаний в інтернеті. Тому ми пропонуємо це виправити шляхом запровадження механізму добровільної ідентифікації продавця в реєстрі інтернет-магазинів”, – заявив Денис Шмигаль.

Законопроєкт містить норми, якими передбачено, що підприємці, які здійснюють електронний продаж, обов’язково повинні будуть розміщувати інформацію про себе, як госпсуб’єктів та перелік інформації про продукцію. В ньому дається визначення “електронний торговий майданчик (маркетплейс)” і “електронний сервіс порівняння продукції (прайс-агрегатор)”. Також передбачена відповідальність за ненадання повної інформації для його ідентифікації.

Згідно з документом, Держпродспоживслужба отримує право звертатися до провайдера інтернет-послуг для обмеження доступу до сайту госпсуб’єктів, які використовують нечесну підприємницьку практику, порушують законодавство про захист прав споживачів і яких неможливо ідентифікувати. Встановлюється відповідальність за надання недостовірних даних.

Поділитися новиною: