Monobank прибирав комісію на усі закордонні SWIFT-платежі. Це стосується вхідних і вихідних платежів як для звичайних користувачів, так і для бізнесу.
Про зміни повідомив співзасновник Monobank Олег Гороховський і вказав, що раніше в середньому SWIFT-переказ коштував користувачам десь 1000 грн комісії.
“Подумали, що і бізнесам, і звичайним людям такі платежі зараз справді важливі. Бізнесам – для дешевших закупівель у складний час, людям – для оплати навчання, лікування та військової амуніції”, – пояснив логіку Гороховський.
Відтак такі платежі тепер будуть безкоштовними. Водночас вони займали малу частку в доходах Monobank – 11 мільйонів на рік, за словами Гороховського.
Водночас фактично схожі тарифи діють і в ПриватБанку. Для прикладу, зарахування на гривневі рахунки без комісії. Водночас надсилання за кордон для фізичних осіб 0,5% від суми +12 доларів стандартно. До того ж ще з 2022 року скасовано комісії при оплаті лікування чи допомозі армії.
Інші банки також ситуативно пропонували безкоштовні перекази на ті чи ніші категорії (ПУМБ на лікування, Credit Agricole на всі платежі для преміумклієнтів тощо). Однак то стосувалось зазвичай фізичних осіб та інколи з умовами, а не масового скасування і для бізнесу в тому числі.
Нагадаємо, що ще з 24 лютого 2022 року масові вихідні SWIFT-платежі заборонені. Здійснити їх можна лише у випадку оплати лікування, навчання тощо.
Читайте також