fbpx
КОШТ

У II півріччі бензин здорожчає на 1,5 гривні через підвищення акцизів

Підвищення акцизів на автомобільне пальне спричинить з другого півріччя 2024 року здорожчання собівартості бензину на 1,5 грн/л, дизелю – на 1,10 грн/л, а газу – лише 18 копійок. Розрахунки вказав директор консалтингової групи в сфері енергетики “А-95” Сергій Куюн.

Кабмін передбачає поступове підвищення акцизу протягом 4 років до мінімальних ставок країн ЄС. За нинішнього курсу, після завершення всіх етапів це має додати до собівартості бензину 7,3 грн/л, а дизелю – 9,6 грн/л. Водночас зростання акцизу на автомобільний газ буде мізерним і практично не відчується в ціні – після всіх етапів здорожчань це додасть собівартості 0,9 грн/л.

Нинішні акцизи в Україні складають 213,5 євро/тис.л на бензин (це 59% від мін. ставки ЄС), 139,5 євро/тис.л на дизель (це 42% від мін. ставки ЄС) та 52 євро/тис.л на LPG-газ (71% від мін. ставки ЄС).

Графік підвищення ставок акцизу на пальне

Акцизи збільшуються в рамках загального пошуку шляхів шляхи фінансування зростаючих військових потреб. Також планується збільшення податків при купівлі авто і продажу нерухомості, а для ФОП запровадять військовий збір.


Також за темою:

Поділитися новиною: