У другій половині року гривня буде більш схильною до здешевлення – експерти

Експерти та учасники фінансового ринку у своїх прогнозах сходяться у тому, що до середини року гривня буде більш схильною до зміцнення, а у другій половині року – до здешевлення.

Про це йдеться у статті “Економічної правди”.

Ми очікуємо сезонні коливання курсу впродовж року. Сезонна ревальвація (зміцнення) триватиме до середини-кінця літа, а восени курс почне повільно послаблюватися“, – вважає аналітик Concorde Capital Євгенія Ахтирко.

У компанії прогнозують незначну девальвацію гривні у 2021 році – до 28,2 грн за долар, а у 2022-2023 роках гривня щороку втрачатиме в середньому по 3% своєї вартості відносно долара.

Водночас у групі ICU на тлі менш вдалого для гривні початку року, аніж очікувалося раніше, вирішили дещо погіршити свої прогнози. Якщо у січні там прогнозували, що долар протягом 2021 року коливатиметься в межах 27,5-28 грн, то наразі допускають девальвацію до позначки 28,5 грн за долар.

Перспективи гривні, крім суто економічних чинників, залежатимуть ще й від політичних, вважають у CASE-Україна. Зокрема, від того, чи “дозволятиме” НБУ гривні рухатися у бік зміцнення в той час, як бюджет вже другий рік поспіль має дефіцит у понад 200 млрд грн.

“Наразі відбуватиметься певне укріплення гривні, особливо на тлі проблем у боротьбі з ковідом. Але я не думаю, що НБУ допускатиме зміцнення курсу далеко від позначки 28 гривень за долар – це занадто сильні втрати для бюджету (чим міцніша гривня, тим менше надходжень до бюджету від експорту).

Якщо ми говоримо за середину року, то орієнтир курсу – 27,3-27,5 гривень за долар. Однак у другій половині року через все ще високі ціни на газ та нафту, а також зростання бізнес-активності курс може піти в район 28 гривень“, – зазначає директор департаменту ризик-менеджменту “Акордбанку” Микола Войтків.

Зміцнення гривні очікують і у банках з іноземним капіталом.

За нашим прогнозом, влітку долар США по відношенню до гривні увійде до коридору 27-27,5 грн та торгуватиметься там до вересня. Ми очікуємо на незначну девальвацію національної валюти восени та взимку, внаслідок чого курс долара США ближче до кінця року повернеться до діапазону 28-28,5 грн, а середньорічний курс становить близько 27,7 грн за долар у порівнянні з 27 грн у 2020 році“, – вважає головний менеджер з економічного аналізу “Райффайзенбанку Аваль” Сергій Колодій.

Разом з цим, при оцінці прогнозів щодо майбутнього курсу долара в Україні потрібно розуміти, що у часи пандемії їхня точність багато в чому залежить ще й від перебігу вакцинації та післякризового відновлення економіки. Для України швидші темпи вакцинації означають більші темпи економічного зростання, а разом з ними – більші обсяги імпорту товарів та подорожей українців за кордон. Останні два чинники можуть створювати додатковий тиск на гривню, спричиняючи її девальвацію”.