fbpx
КОШТ

Найкращі комп’ютерні ігри українського виробництва

Українські студії зі створення комп’ютерних ігор випускали одні з найкращих шутерів, бойовиків та стратегій. Вони й досі користуються популярністю у десятків тисяч людей по всьому світу, котрі з нетерпінням чекають на нові релізи. У цьому матеріалі ми розповімо про серії найкращих комп’ютерних ігор українського виробництва про які чув майже кожен.

Metro 

Найвищий рейтинг Metacritic (один з найбільших вебсайтів з відгуками про ігри): 90;

Вартість на Steam: від 279 грн.

Постапокаліптичний шутер від студії 4A Games, що базується на серії книг Дмитра Глуховського про наслідки ядерної війни. 

Після катастрофи люди оселилися на станціях метро і продовжують будувати там своє суспільство. Головному герою Артему необхідно протистояти ворогам та знайти спосіб зробити світ безпечним.

Перша гра “Metro 2033” вийшла у березні 2010 року. Сюжет обертається навколо нападів Чорних – розумних істот, що тероризують підземку. Артему необхідно знайти розв’язання проблеми та врятувати метро. 

Сіквел до гри Metro: Last Light  вийшов через 3 роки. Сюжет розгортається навколо біологічної зброї – вірусу “Ебола”. Артем має за будь-яку ціну зупинити смерть та розгадати загадки свого минулого. 

4A Games випустила у 2019 році триквел “Metro. Exodus”. Сюжет переноситься на поверхню: Артем на потязі вирушає на пошуки тих, хто вижив після ядерної катастрофи. 

S.T.A.L.K.E.R.

Найвищий рейтинг Metacritic: 82;

Вартість на Steam: від 169 грн.

Українська студія GSC Game World випустила першу частину гри S.T.A.L.K.E.R. у 2007 році. Сюжет науково-фантастичної гри розгортається навколо Зони відчуження. Гравці мають змогу прогулятися Прип’яттю, вивчати аномалії та боротися з бандитами, рейдерами та мутантами.

У наступному релізі 2008 року сюжет сфокусувався на роботі угруповання “Чисте небо”. Його учасники всіма силами намагаються захистити Зону відчуження від різних істот. 

Вже у 2009 році вийшов сиквел першої частини гри під назвою “Call of Pripyat”. В ньому не лише продовжили сюжет, а й покращили локації гри – райони Прип’яті. Тепер у гравців з’явилося більше роботи, адже загрозою стали не тільки мутанти та рейдери, а й банди від українського уряду. Державна влада намагається взяти ЧАЕС під повний контроль, щоб зробити її новою військовою базою. Нині студія заявила, що реліз наступної гри запланований на 2023 рік й навіть випустила трейлер S.T.A.L.K.E.R.2. 

Ostriv

Найвищий рейтинг Metacritic: 76;

Вартість на Steam: 329 грн.

Гра “Ostriv” присвячена розвитку українського населення у 18 сторіччі. Вам потрібно взяти на себе керування великим селом і задовольнити потреби всіх мешканців. Ще одне завдання гравця – розбудувати місто, створюючи церкви, освітні заклади, релігійні споруди тощо. Всі текстури та дизайн у грі створені на основі реальних світлин, котрі були зроблені під час поїздок одного з розробників містами України. У наступних оновленнях гри “Ostriv”, можна відкрити локації з визначними місцями України. До прикладу Майдан Незалежності чи Києво-Печерську лавру.

Cossacks

Найвищий рейтинг Metacritic: 74;

Вартість на Steam: від 99 грн (також є безкоштовні версії).

Саме ця серія ігор прославила українську студію GSC Game World. Перший реліз відбувся у березні 2001 року. Сюжет базується навколо українських та європейських історичних подій. Гравці не лише вивчають історію й ландшафти під час гри, а й створюють власне військо, б’ються з ворогами, знаходять нові міста та виконують різного роду завдання. 

У першій версії гри гравці можуть проходити різні компанії на території України – “Пірати Карибського моря”, “Війна за незалежність”, “На службі у кардинала” та “Вікно в Європу”. А вже в наступних серіях, зокрема і останній версії – Cossacks 3 – випущеній у 2016 році, події відбуваються на територіях в різних куточках світу. Тепер просто математичних розрахунків недостатньо для перемоги. Гравці мають будувати військові стратегії враховуючи місцевість, діячів історії та навіть країну у якій проходить битва.


Читайте також:

Поділитися новиною: