Відомі та маловідомі GPS-навігатори для водіїв, пішоходів та любителів активно провести час. Також огляд маловідомих функцій та переваг застосунків. Зокрема безкоштовних та платних навігаторів як Komoot, Google Maps, Waze, YOWAY, IGO, MAPS.ME, HERE WeGo та інших.
Навігатор Mapy.cz navigation & off maps
Застосунок (Android або iOS) дозволяє створювати мультимаршрути, які поєднують різні види транспорту (наприклад, автомобіль, велосипед та громадський транспорт). Також, у “Mapy.cz” не потрібно окремо завантажувати мапи для використання в офлайн-режимі, вони завантажуються автоматично після вибору маршруту. Ще, користувачі можуть планувати маршрути враховуючи витрати на паливо, відстань, найменший ризик аварій, погодні умови, тип дороги та багато іншого.
Також, можна побудувати пішохідний або велосипедний маршрут для прогулянок визначними місцями тієї чи іншої країни. Ще однією особливістю застосунку є пошук місця за допомогою фотографій. Після завершення поїздки можна оцінити дорогу та підказати її особливості іншим користувачам.
Вартість: безкоштовно
Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися
Навігатор Google Maps
Всім відомий GPS-навігатор (Android або iOS), який дозволяє розрахувати маршрут для авто, прогулянки пішки, поїздки на велосипеді чи громадському транспорті. В ньому містяться дані про затори, вартість проїзду на громадському транспорті та різні варіанти прокладання маршруту. Також Google Maps може показувати 3D відображення будівель, вулиць та пам’яток у різних містах. Однією з ключових переваг GPS-навігатора є можливість завантажувати частини карти й використовувати в режимі офлайн. Для цього виберіть потрібне вам місце, натисніть на три крапочки поруч та оберіть “Завантажити”.
Також, навігатор вміє здійснювати пошуку за фотографіями – користувач завантажує фото якоїсь місцевості, а навігатор прокладає туди маршрут або показує точку на карті.
Вартість: безкоштовно.
Навігатор Waze
GPS-навігатор (Android або iOS), який допомагає прокладати маршрут навіть при нестабільному підключенні до інтернет-мережі. Також, для тих хто часто подорожує наявна можливість залишати зауваження та зберігати маршрути.
Однією з особливостей Waze є дозвіл додавати інформацію про аварії, поліцейські блокпости, затори і інші дорожні ситуації в режимі реального часу. Також, навігатор зручний у використанні для більшості типів водіїв – мотоциклістів, власників звичайного авто чи електрокарів. Застосунок допомагає знайти парковку, розрахувати маршрут з мінімальним використанням заряду авто, уникнути заторів та багато інших корисних функцій.
Вартість: безкоштовно.
Навігатор YOWAY
Навігатор (Android), котрий дозволяє не лише дістатись до потрібного пункту призначення, а й паралельно дізнатись більше про місцеві визначні пам’ятки, культурні та історичні місця. Також, застосунок пропонує детальну інформацію про дороги, громадський транспорт, ресторани, готелі та інші місця для відпочинку впродовж маршруту користувача. Ще можна ділитися своїми маршрутами з друзями та родиною через соціальні мережі. Застосунок дозволяє використовувати карти офлайн, проте для цього необхідна місячна підписка.
Вартість: основні функції (планування маршрутів чи перегляд карт) – безкоштовні. Додаткові функції (навігація в режимі офлайн, оновлення карти в режимі реального часу, опис визначних місць та планування пересадок на громадському транспорті) – від 200 грн за всі, або близько 40 грн кожна окремо.
Навігатор IGO
Навігатор (Android або iOS) з картами із тривимірним відображенням об’єктів та вулиць близько 100 країн світу. Проте для використання потрібно купувати карти для кожної країни окремо.
Навігатор має голосові підказки, покажчики маневрів, швидкості руху, часу, відстані та чимало інших параметрів. За допомогою “Автономного режиму” застосунок можна використовувати без інтернет-підключення попередньо не завантажуючи шматки карт як в Google Maps.
Вартість: комплект карт всієї Європи коштуватиме від 270 грн, а для України – від 20 грн.
Навігатор MAPS.ME
Безкоштовні офлайн карти (Android або iOS). Програма використовує дані “Open Street Map”, масштабного проєкту про збір даних місцевості, що також дозволяє надати максимально детальну інформацію щодо конкретної місцевості. Крім того, MAPS.ME містить інформацію про різноманітні місця, такі як музеї, ресторани, готелі та інші визначні пам’ятки. Користувачі можуть переглядати описи місць та інформацію про їх розташування на карті.
MAPS.ME розроблявся для пішоходів та користувачів громадського транспорту, проте буде чудовим помічником і для водіїв. Найкраще підійде для довгих подорожей, тому що постійно необхідно завантажувати карти, які можуть займати чимало місця. Одна з особливостей застосунку, що окрім подорожей він дозволяє оплачувати проїзні збори онлайн.
Вартість: безкоштовно.
Навігатор HERE WeGo – City navigation
Навігатор (Android або iOS) дозволяє використовувати карти в офлайн режимі та зберігати вибрані маршрути для подальшого використання. Також, “HERE WeGo” має інтеграцію з міжнародним сервісом для оренди авто. Тож користувачі можуть знайти, забронювати та оплатити оренду автомобіля безпосередньо через застосунок. Ще в “HERE WeGo” можна знайти інформацію про графік роботи, офіційний сайт, вартість квитка того чи іншого місця. А також вартість проїзду в громадському транспорті, актуальну інформацію про розклад руху і завантаженість.
Вартість: безкоштовно.
Навігатор Sygic GPS Navigation & Maps
Безкоштовні офлайн карти (Android або iOS) для всіх регіонів світу. Застосунок дозволяє автоматично виявляти дорожні камери – при приближені до камери користувач отримує сповіщення та рекомендоване обмеження швидкості. Одна з цікавих функцій – інтеграція з календарем. При зазначенні якоїсь події та її адреси в звичайному календарі телефону, застосунок автоматично генеруватиме для користувачів відповідні маршрути та надсилатиме нагадування. “Sygic GPS Navigation & Maps” має 3D карти з детальним відображенням ландшафту в реальному часі. Також навігатор має спеціальний режим “Пошук дешевого пального”. Користувач може вибрати тип пального та отримати список найближчих заправок з відповідними цінами.
Вартість: безкоштовно, проте є можливість оформлення місячної або річної підписки для додаткових функцій ( від 50 грн/місяць).
Навігатор OsmAnd
Безкоштовні офлайн карти (Android або iOS), які чудово підійдуть для любителів ходити пішки та для водіїв. Застосунок підтримує топографічні та велосипедні мапи, фітнес та сплавні маршрути. А також повідомляє про камери фіксування швидкості на дорогах.
“OsmAnd” дозволяє користувачам планувати маршрути відповідно до типу дороги та розраховувати час подорожі в залежності від відстані та нахилу дороги. Ще, кожен користувач може редагувати та додавати дані до мап. Після перевірки доданих даних розробниками, їх внесуть до основних мап. Для любителів подорожувати доступні відео екскурсії усіма країнами світу.
Вартість: beta версія безкоштовна, pro версія – від 80 грн на місяць.
Навігатор AllTrails: Hike, Bike & Run
Навігатор (Android або iOS) підійде для любителів ходити пішки, займатись гірським спортом, кроссом, бігом, велоїзди, кінного спорту, скелелазів та навіть рибаків. “AllTrails” дозволяє користувачам створювати та зберігати власні маршрути, додавати фотографії та описи до них, а також ділитися ними з іншими користувачами. Також, надає можливість зберігати заплановані маршрути чи карти в офлайн режимі.
Застосунок містить функцію попередження про можливі небезпеки, такі як лавини, бурю, сильний дощ, пожежі, наводнення та інші. Ще, користувачі можуть ділитись своєю геолокацією з іншими користувачами через застосунок або зі своїми знайомими через месенджери. “AllTrails” має величезний вибір карт з деталізацією доріг, рельєфів, погоди та навіть поривів вітру.
Вартість: beta версія безкоштовна, pro версія – від 290 грн на місяць.
Навігатор Komoot
Навігатор (Android або iOS) в якому можна створювати групи та ділитися маршрутами з іншими учасниками. Користувачі “Komoot” можуть прокладати маршрути для бігу, їзди на велосипеді, подорожей на мотоциклі та для прогулянок пішки. Ще однією особливістю застосунку є можливість створювати спільні маршрути для подорожей і слідкувати за спортсменами та їхньою діяльністю. Також застосунок пропонує голосову навігацію, можливість завантажувати офлайн карти та підказки відносно заборонених ділянок (тунелей, автомагістралей чи подібного). Завантажити та використовувати “Komoot” можна на різних девайсах – від фітнес браслетів до планшетів.
Вартість: карти для подорожей світом коштуватимуть від 500 грн, а Україною – від 250 грн. Оплата одноразова.
Читайте також: