fbpx
КОШТ

Спеціалісти очікують підтримки валютного курсу на нинішньому рівні через квартальні податки

Нині дискусія серед спеціалістів: валютний курс знайшов дно і пішов догори, чи в п’ятницю та сьогодні лише ситуативне зростання курсу. Та всі роздуми зводяться до одного: наприкінці тижня кінцевий термін сплати квартальних податків, а тому експортери змушені будуть продавати валюту для гривневої сплати податків і це точно притримає курс на ринку чи навіть поверне назад.

Водночас, більшість вказує, але не прогнозує впливу на курс новин про можливе вторгнення Росії в Україну. Спочатку це були витоки від спецслужб США про стягування військ РФ до українського кордону, потім попередження США країн Європи про можливість вторгнення і планування дій … зрештою в Британії відкрито повідомили сьогодні про високу ймовірність дестабілізації ситуації в Україні цієї зими.

Та поки в прогнозах більше думок про роль Нацбанку і в якому коридорі він буде стримувати курс гривні.

Наприклад, в інвестиційні компанії ICU очікують більшої активності експортерів із продажем валюти для розрахунків як з контрагентами в Україні, так і для сплати квартальних податків. Тому це може задовольнити не тільки підвищений попит від виробників “зеленої” електроенергії, а навіть стабілізувати курс гривні у коридорі 26.1-26.2 грн/$.

Аналітику “Мінфіну” прогнозують  готівковий курс у межах 26,00 — 26,50 гривень при спреді до 25 копійок при купівлі/продажу.

Фінансовий аналітик Тарас Котович зауважує, що ближче до кінця тижня продаж валюти має трохи збільшитися. НБУ мабуть збив ажіотаж сьогодні, і вже далі малоймовірно що курс гривні слабшатиме. Але все можливо.  Котович навіть очікує, що наприкінці тижня курс може трошки посилитися в район 26.2 грн/$.

курс гривні до долару восени 2021 року

Поділитися новиною: