Служба 112 – тестовий варіант єдиного екстреного номеру для всіх надзвичайних служб. Зокрема пожежної охорони (101), поліції (102), швидкої допомоги (103) та аварійної служби газу (104). Як, де та коли працюватиме служба екстреної допомоги 112 – розповідаємо далі.
Всі оператори служби 112 володіють англійською мовою, знають жестову мову і можуть спілкуватися навіть через відеодзвінок. Для відеодзвінка через єдину екстрену службу потрібно відправити SMS-повідомлення на номер 112 і очікуватися посилання для зʼєднання. Підключити всю Україну до єдиної екстреної служби 112 планують до кінця 2024 року.
Поки що служба екстреної допомоги 112 працює лише в Києві, втім вже є план її впровадження для інших регіонів.
Перший етап – підключення Київської, Житомирської, Вінницької, Черкаської та Чернігівської областей з комунікаційним центром в Києві. Підключення завершиться до кінця серпня 2023 року.
Другий етап – підключення Рівненської, Волинської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей з комунікаційним центром у Львові. Підключення завершиться до кінця 1 грудня 2023 року.
Третій етап – підключення Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Харківської, Запорізької, Донецької та Луганської областей з комунікаційним центром у Дніпрі. Залежно від безпекової ситуації підключення має завершитись в першій половині 2024 року.
Четвертий етап –підключення південних регіонів, включно з АР Крим. Комунікаційний центр розміщуватиметься в Одесі. точної дати завершення підключення поки невідомо через безпекову ситуацію.
Зверніть увагу, що інші номери екстрених служб 101, 102, 103 та 104 продовжують працювати. Служба екстреної допомоги за єдиним номером 112 поки лише розвантажує служби реагування, опрацьовуючи значну кількість звернень, які не потребують залучення екстрених служб.
Читайте також: