Шахрайський сайт під виглядом “Дія” збирає дані банківських карток

Шахраї збирали ідентифікаційні номери та дані банківських платіжних карток українців за допомогою сайту, що імітує держпортал «Дія». Це виявив спеціалізований структурний підрозділ державного центру кіберзахисту CERT-UA.

Як повідомили на Facebook-сторінці відомства, на головній сторінці цього сайту міститься поле, де треба ввести ІПН для того, щоб перевірити можливість виплати карантинних 8 тис. грн. Після його введення користувач перенаправляється на сторінку, яка повідомляє, що “Вам доступна виплата розміром 8 000 грн”. Після цього користувач перенаправляється на наступну сторінку, де пропонується для виплати цих коштів ввести дані своїх кредитних карток, які потрапляють до зловмисників.

Українська міжбанківська Асоціація членів платіжних систем зазначила, що фішинговий сайт був зареєстрований 5 квітня на російському хостингу. Також Асоціація підготувала методичку, як визначати фішингові сайти.

Якщо Ви стали жертвою такого фішингу та ввели дані своєї кредитної картки Вам потрібно негайно повідомити про це представникам вашого банку, додає CERT-UA.