Тисяча гривень для кожного українця у межах програми “Зимова єПідтримка” стала новим способом викрасти гроші для шахраїв. Далі розглянемо найпопулярніші шахрайські схеми.
Через дзвінки
Шахраї телефонують клієнтам та переконують здійснити переказ коштів на спеціальний рахунок, після чого начебто на картку зарахується 1000 грн. Однак після перерахування грошей шахраї зникають.
Через месенджери
Шахраї надсилають користувачам у месенджер посилання. Після переходу і залишення на ньому своїх даних втрачається доступ до банківського застосунку, карток та грошей на них.
Через сайти
Шахраї створюють фейкові сайти програми “Зимова єПідтримка” й поширюють їх у соціальних мережах. Для отримання 1000 грн необхідно заповнити на сайті дані банківської картки: номер, термін дії, CVV-код та код із SMS-повідомлення.
Щоб не натрапити на шахрайські схеми не варто переходити за підозрілими посиланнями та ніде не залишати конфіденційну інформацію – паролі, номери рахунків, CVV-коди тощо.
Також важливо дізнатись про офіційні умови отримання зимової 1000 грн: заява на отримання коштів подається через застосунок “ДІЯ”, або ж офлайн з фізичним відвідуванням банків-партнерів програми та через відділення “Укрпошти”.
Якщо особа вже стала жертвою шахрайських дій необхідно якнайшвидше звернутися до кіберполіції. Для цього варто заповнити онлайн-форму на їхньому сайті, вказавши персональну інформацію, адресу проживання та детально описавши ситуацію. Також можна повідомити про цю ситуацію за номером телефону 0 800 505 170.
Нагадаємо, убезпечити себе від банківського шахрайства та повернути втрачені кошти можна за допомогою “Страхування від шахрайства”. Однак послуга доступна лише у 4 банках – ПриватБанку, Ощадбанку, ПУМБ та Таскомбанку.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: