fbpx
КОШТ

Сервіс Ukr.net відновив роботу. В чому була причина

Агрегатор новин та пошта @Ukr.net відновили роботу після блокування сайту Ukr.net. Причиною було відключення американським реєстратором доменних імен Network Solutions самого домену Ukr.net.

Як повідомив один зі співробітників компанії, американський реєстратор відключив домен посеред ночі без жодних попереджень. Сам домен проплачено до 2028 року. При цьому з цим реєстратором компанія працює вже 20 років, а сервери ресурси розміщені в німецькому датацентрі.

Виявилося, що реєстратор перевів домен в режим hold – тобто тимчасово заблокував. Також реєстратор заборонив вчиняти будь-які маніпуляції з доменом. 

Як припускали експерти, американський реєстратор міг отримати документи про певні порушення, котрі тамтешнім юристам здалися вагомим для блокування домену на час з’ясування обставин. Втім, офіційних пояснень від Ukr.net не надходило.

Пізніше ситуацію роз’яснив співзасновник і СЕО українського реєстратора nic.ua Андрій Хветкевич, домен Ukr.net заблокували за рішенням американського суду. Хветкевич припустив, що це атака на компанію Ukr.net з використанням суду.

Рішення суду отримало dev.ua. Виявилося, що домен Ukr.net заблокували за рішенням Вищого суду Каліфорнії від 23 січня 2024 року за скаргою російського олігарха Станіслава Кондрашова. 

У зазначеному провадженні суддею Rupert A. Byrdsong було ухвалено рішення про блокування понад 150 доменних імен, серед яких понад 30 — новинні українські вебсайти.

У рішенні суду Каліфорнії від 23 січня 2024 року також є перелік доменних імен, але серед них немає домену ukr.net. Однак у рішенні суду написано, що будь-які реєстратори, хостинг-провайдери повинні також заблокувати домени, сайти, акаунти в соцмережах, які показують фото паспорту Кондрашова, а також його імені в назвах акаунтів, домених імен. Окрім того, суд вимагає заблокувати ресурси, на яких нібито розповсюджувалися наклепи на Кондрашова. 

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: