fbpx
КОШТ

Садочки адаптуються: як відбуватиметься навчання дошкільнят у 2024 році

У 2024 році заклади дошкільної освіти (ЗДО) можуть обирати формат роботи залежно від безпекової ситуації: очний, змішаний та дистанційний. Міністерство освіти і науки розробило відповідні настанови щодо організації роботи ЗДО для їхніх педагогів та керівників.

Зауважимо, що обраний формат роботи дитсадків може змінюватися протягом навчального року. У разі несприятливої безпекової ситуації в регіоні садочки можуть перейти на дистанційний чи змішаний формат роботи. Рішення про зміну формату ухвалюють керівники військових адміністрацій та засновники ЗДО.

Далі детальніше розглянемо вимоги до кожного формату роботи закладів дошкільної освіти.

Очний формат

Очний формат визначено основним для функціонування дитсадків у 2024/2025 навчальному році. Однією з головних вимог для нього є наявність облаштованих та обладнаних до потреб дітей укриттів.

МОН також радить робити укриття візуально привабливими для дітей задля зменшення страху та тривоги. Працівникам закладів рекомендують розмістити у них таблички з інформаційними позначками. Вони повинні бути зрозумілими для дітей раннього, дошкільного віку та вихованців з особливими освітніми потребами.

Доступ до укриттів ЗДО може надаватися винятково працівникам дитсадків і дітям, які там навчаються. Водночас детальніші правила щодо поведінки під час тривоги, наприклад, коли батьки приводять дітей до дитсадка, не зазначені.

Змішана форма

Під час такого формату навчання відбувається у групах короткотривалого перебування: протягом 2-4 годин щодня або 2-3 рази на тиждень. Заняття допомагатимуть дітям набути необхідні навички та спілкуватися з однолітками.

За умови наявності укриттів дитячі садочки організовують очні зустрічі з вихованцями. Проводити заняття можна і безпосередньо в укриттях за умови погодження з військовими адміністраціями та засновниками громад.

Дистанційний формат

МОН радить обирати дистанційний формат для закладів дошкільної освіти на території потенційної небезпеки та у разі відсутності можливості створити обладнане укриття.

Під час такого навчання батьки займаються з дітьми самостійно. Однак педагоги повинні надавати батькам дітей інформаційну підтримку, проводити тренінги, надавати практичні консультації щодо поведінки в екстремальних ситуаціях та повсякденному житті тощо.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: