fbpx
КОШТ

Розмитнення автомобілів у “Дії”: коли з’явиться

Законопроєкт про впровадження митного декларування легкових автомобілів за допомогою вебпорталу “Дія” ухвалили в першому читанні. Після правок за нього мають проголосувати у другому читанні.

Проєкт також пропонує запровадження електронної бази даних для коригування митної вартості транспортних засобів з інформацією про митну вартість нових легкових автомобілів з урахуванням марки, моделі, об’єму двигуна, типу пального.

Крім цього, буде розроблено механізм коригування митної вартості вживаних легкових автомобілів. Він застосовуватиметься, якщо задекларована митна вартість менша за вартість автомобіля, ідентичного за маркою, комерційним описом та характеристиками (рік випуску, тип та обсяг двигуна) згідно з інформацією в Базі даних.

Водночас подавати електронну митну декларацію до “Дії” можна буде тимчасово: до вступу України в Європейський Союз.

Законопроєкт має на меті ліквідувати наступні схеми:

  • зазначення неіснуючих пошкоджень та несправностей легкового автомобіля;
  • зміна модифікації автомобіля;
  • підробка договорів купівлі-продажу автомобіля (купчих, інвойсів);
  • зміна показників одометра (штучне збільшення чи зменшення пробігу).

Закон набуде чинності на наступний день після дня його опублікування. Перед цим за нього мають проголосувати у другому читанні. Для того, щоб нова модель митного декларування почала діяти, необхідно:

  • протягом 3 місяців із дня опублікування закону привести власні нормативно-правові акти у відповідність до нього;
  • протягом 6 місяців – забезпечити технічну реалізацію подання громадянами електронної митної декларації засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та створення бази даних митної вартості легкових автомобілів;
  • протягом 9 місяців – забезпечити технічну реалізацію подання підприємствами електронної митної декларації засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Нагадаємо, Уряд підтримав спрощення торгівлі вживаними авто. Підприємці, які займаються оптовою та роздрібною торгівлею автомобілями, більше не зобов’язані реєструвати на себе вживані авто.

Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: