fbpx
КОШТ

Розмір виплат родинам загиблих бійців прописали в законі

Розмір грошової виплати, яку отримує родина загиблого захисника, відтепер прописано на рівні закону. Сам закон 2 квітня підписав президент і він набирає чинності через один місяць після офіційної публікації.

Грошова виплата в разі загибелі військовослужбовця під час виконання обов’язків військової
служби залишається незмінною в 15 млн грн. Втім, раніше виплата була передбачена лише постановою Кабінету міністрів. Тепер же виплата встановлюється постановою Кабміну з врахуванням положення закону, що виплата не може становити менше ніж 15 млн грн.

В інших випадках (хвороба внаслідок військової служби, каліцтво, смерть протягом року після звільнення з військової служби внаслідок отриманих захворювань і поранень на службі) грошова виплата складає 750-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня року виплати.

Виплата розподіляється рівними частинами на всіх членів сім’ї загиблого та його утриманці:

  • батьки;
  • дружина / чоловік;
  • неповнолітні діти;
  • утриманці (діти, які не мали й не мають своїх сімей / діти, які стали особами з інвалідністю до повноліття / діти, обоє з батьків, яких загинули або зникли безвісти; інші родичі на утриманні).

Виплату можуть одержати й цивільні дружина / чоловік, брат або сестра, дідусь або бабуся, повнолітні діти загиблих, вітчим або мачуха, у разі, якщо через суд буде доведено спільне проживання та побут із військовим / військовою.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: