fbpx
ПУМБ також працює над запуском сервісу купівлі акцій іноземних компаній

“Перший український міжнародний банк” (ПУМБ) розробляє сервіс для спрощеної купівлі акцій іноземних компаній для своїх клієнтів і вже протягом тижня планує запустити пілотну версію

“Наприкінці січня ПУМБ планує стартувати з пілотом — послуга здійснення SWIFT-платежу на брокера в США з метою купівлі/продажу цінних паперів на фондовому ринку США через застосунок компанії-партнера”, — повідомив директор департаменту з продажу та розвитку роздрібного бізнесу ПУМБ Олександр Щербаха в коментарі “Економічній правді”.

По суті, ПУМБ виступатиме посередником між своїми клієнтами та одним із брокерів, який має доступ до західних торговельних майданчиків. Це так звана субброкерська модель.Її ж використовує Monobank, який сьогодні запустив власний застосунок для інвестицій Mono invest. По суті, Mono invest – лише гарний застосунок, підлаштований під український ринок, який працює  європейським брокером Exante.

Які ще сервіси є на ринку інвестицій?

Місяцем раніше купівлю акцій в своєму застосунку запустив Альфа-банк. Він пропонує для придбання акції, які дозволені для обігу в Україні і мають високий рейтинг. Це так звана дилерська модель. Її суть у тому, що банк перепродає акції своїм клієнтам з власного портфеля, придбавши певну їх кількість за кордоном та пройшовши процедуру допуску до обігу в Україні. Усі операції в разі застосування цієї схеми відбуваються на території України, тобто переказувати кошти на будь-які закордонні рахунки не потрібно, як і відкривати такі рахунки загалом.

Як раніше повідомляв “Кошт”, також над запуском сервісу з інвестицій в акції міжнародних компаній працює “Приватбанк”. До всього, в першому кварталі 2021 року має запуститися застосунок Multi Invest від інвестиційної компанії Dragon Capital. Він дасть можливість інвестувати в акції іноземних компаній, біржові фонди (ETF), криптовалюту та облігації внутрішньої державної позики (ОВДП).