Приватбанк підвищив валютний курс до ринкового при розрахунках карткою

“Приватбанк” з настанням 6 липня підвищив курс при розрахунках карткою до 35.46 грн/долар та 36.63 за євро. Це курс на продаж валюти і він, зокрема, враховується при розрахунку гривневою карткою за кордоном. Ще до півночі 5 липня відповідний курс був 32,78 грн за долар та 33,67 за євро.

Як повідомила прес-служба Приватбанку напередодні, “… з 6 липня встановлює ринковий курс валютообміну для безготівкових операцій. У першу чергу, це стосується курсів конвертації за картками: зняття готівки та перекази в гривні в Україні з валютних карток, а також всі види операцій за кордоном у валюті з використанням гривневих карток”.

Варто зазначити, що Національний банк України дозволив банкам встановлювати ринкові курси при розрахунках картками ще в травні. Втім, у “Приватбанку” тоді повідомили, що збережуть картковий курс при розрахунках за кордоном, попри скасування обмежень від Нацбанку.

Фактично, завдяки Приватбанку до цього часу при розрахунках зберігався валютних курс нижче, ніж в обмінниках. Після скасування обмежень Нацбанку, основні банки очікували, хто першим зробить крок і підвищить курси. Інші банки, утримавши вигідніший курс на деяких час, таким чином могли переманити клієнтів. Втім, найбільший гравець на картковому ринку – Приватбанк – одразу повідомив про збереження існуючих на той час курсів, чим зберіг весь ринок від масового підвищення. Тож нині Приватбанк таки дав старт підвищенню курсів також в інших банках.