fbpx
КОШТ

Прикордонна смуга: кому знадобитьтся дозвіл для в’їзду

Кабмін запровадив спеціальні дозволи для в’їзду прикордонну смугу (до 5 км). Це не стосується тих, хто прямує на пункти пропуску або їде транзитом. Відтепер прикордонна смуга буде доступною лише для особі, які отримали спеціальний дозвіл від органу ДПСУ.

Для отримання дозволу на в’їзд у прикордонну смугу, особа має подати заяву до прикордонного органу відповідного регіону, де знаходиться така смуга, а також надати копії наступних документів:

  • паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
  • документ, що підтверджує мету в’їзду, перебування або проведення робіт у прикордонній смузі (наприклад, договір, довідка, запрошення тощо);
  • документ, що підтверджує право володіння, користування або розпорядження транспортним засобом, якщо такий буде використовуватися (наприклад, свідоцтво про реєстрацію, довіреність тощо).

Приклад заповнення заяви можете переглянути за посиланням. Її можна віднести до відповідного органу Держприкордонслужби або ж надіслати на відповідну адресу.

Орган ДПСУ (Державної прикордонної служби) розгляне заяву та документи протягом 10 робочих днів. Після чого надасть рішення про надання дозволу або відмову. Він видається у паперовій або електронній формі. Про своє рішення ДПСУ повідомить заявника не пізніше наступного робочого дня після його ухвалення.

Для кого прикордонна смуга доступна без дозволу

Дозволи не потрібні для чиновників та співробітників спецслужб, а також для:

  • Осіб, які в’їжджають у прикордонну смугу з метою перетину державного кордону в пунктах пропуску;
  • Водіїв вантажних автомобілів та супровідних осіб, яким потрібна прикордонна смуга з метою здійснення мультимодального перевезення;
  • Осіб, рух яких починається та закінчується за межами прикордонної смуги, що рухаються автомобільним транспортом автомобільними дорогами загального користування державного значення або залізничним транспортом залізничними шляхами сполучення, частина яких проходить по ділянках місцевості, де встановлена прикордонна смуга. При цьому вони не мають зупинятися та виходити на залізничних станціях у прикордонній смузі.

Крім того, уряд встановив спеціальний прикордонний режим та заборонив вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб у межах 30−50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми, а вздовж лінії державного кордону з Російською Федерацією і Республікою Білорусь — шириною до 2 кілометрів.


Читайте також:

Поділитися новиною: