fbpx
КОШТ

Президент дав старт “клубу білого бізнесу”. Що він передбачає і хто туди потрапить

Президент України підписав закон №11084 про особливості податкового адміністрування під час воєнного стану – більш відомий як “клуб білого бізнесу”.

Закон передбачає запровадження переліку платників податків із високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану.

До переліку включатимуться компанії, ФОП та резиденти “Дія.Сіty”, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв з урахуванням системи оподаткування. Йдеться, зокрема, про вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати тощо.

Бізнес, який підпадає під критерії закону, буде автоматично потрапляти до реєстру “білого бізнесу”. Він буде відкритий та доступний на сайті податкової.

Втім, реєстр з’явиться лише через три місяці після набуття чинності закону. Стільки відведено на підготовку нормативно-правових актів Кабміну та податковій.

Переваги для учасників клубу білого бізнесу:

  • мораторій на документальні перевірки (однак є виключення для деяких видів)
  • окремий комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе консультуватися онлайн і навіть в режимі відеоконференції
  • скорочення термінів надання індивідуальних податкових консультацій
  • скорочення термінів камеральної та документальної перевірок з метою бюджетного відшкодування. 
  • за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти, зокрема, із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі в режимі відеоконференції.

Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися

Критерії потрапляння в клуб білого бізнесу

Для всіх учасників є спільні загальні вимоги, які не стосуються податкового навантаження: відсутність боргів зі сплати податків, вчасно подана звітність, дотримані строки розрахунків здійснення валютних операцій протягом року, не входження до категорії ризикових, не розпочата процедура банкрутства, немає російських бенефіціарів тощо.

А далі для різних галузей та юридичного оформлення бізнесу існують додаткові критерії.

Для резидентів “Дія.City” критерії найпростіші і єдина вимога: рівень сплати податків має дорівнювати чи перевищувати середній показник резидентів “Дія.City”.

Умови для юридичних осіб на загальній системі оподаткування:

  • обсяг сплати податку на прибуток має бути не меншим, ніж середнє навантаження по галузі за останній рік;
  • податок на додану вартість (ПДВ) також має бути не меншим, ніж середнє навантаження по галузі за рік. Виняток – бізнес, який експортує понад 25% продукції;
  • зарплата на підприємстві – вища за середню по галузі. Кількість співробітників має бути не менше пʼяти.

Юридичні особи на спрощеній системі оподаткування третьої групи також мають платити більше податків, ніж середній показник по галузі, та дотримуватися аналогічних вимог щодо заробітної плати. 

Для ФОПів на загальній системі оподаткування – подібні умови, але немає обмежень за кількістю співробітників і винятків щодо експортерів. Замість податку на прибуток ФОП платять ПДФО, який також має бути не меншим від середнього навантаження по галузі за останній рік.

ФОП на єдиному податку додається ще одна вимога: обсяг доходу має перевищувати 5 млн грн на рік.

Найбільше додаткових вимог до сільськогосподарських виробників (юридичні особи на спрощеній системі 4 групи:

  • обсяг сплачених податків, включно з орендою землі, перевищує мінімальне податкове зобов’язання;
  • обсяг сплати ПДВ дорівнює або перевищує середній показник по галузі. Виняток – бізнес, який експортує понад 25% продукції;
  • середня зарплата на підприємстві – вища за середню по галузі та у регіоні, де працює компанія. Кількість співробітників – не менше пʼяти;
  • власна земельна ділянка становить не менш ніж 200 га, а орендована – не менш ніж 0,5 га.

Також за темою:

Поділитися новиною: