Податкова служба активно перевіряє таксистів, які ухиляються від сплати податків, працюють без офіційної реєстрації (ліцензії) та не використовують реєстратори розрахункових операцій (PPO). Перевірки проводяться спільно з Нацполіцією.
Таксування – це підприємницька діяльність та надання послуг з перевезення. Відповідно таксисти мають користуватися касовим апаратом та надавати клієнтам чеки. Окрім того, діяльність таксистів має бути зареєстрована та вони повинні сплачувати податки.
Які покарання передбачені
За відсутність ліцензії водії можуть отримати штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч грн. Однак згідно з законодавством оштрафувати можна лише тих водіїв, яких зловили безпосередньо на перевезенні пасажирів.
Штраф за невикористання РРО та невидачу фіскального чека становить 100% вартості послуг. За повторне порушення штраф становитиме до 150% від суми послуги.
Окрім того, податкова може накладати такі штрафи:
- 510 грн — за неподання звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, та за відсутність контрольної стрічки на РРО;
- 5100 грн — за використання РРО, у конструкцію якого були внесені зміни, які не передбачені документацією виробника касового апарату/розробника програмного забезпечення;
- 34–85 грн з особи, яка не використала РРО (продавця, касира), та 85–170 грн — з посадових осіб суб’єкта господарювання;
- 1700–3400 грн із посадових осіб суб’єкта господарювання за ненадання клієнту можливості розрахуватися електронними платіжними засобами.
На території бойових дій чи можливих бойових дій за відсутність пристрою РРО та розрахунок за готівку таксистів не штрафують.
Не поширюються штрафи та санкції за відсутню ліцензію, PPO наступні категорії таксистів:
- Не є платниками податків першої групи;
- Проводять розрахунки в салоні авто в готівковій формі або приймають платіжні карти;
- Не входять до переліку, затвердженому постановою Кабміну від 23 серпня 2020 року №1336 (підприємці, які звільнені від РРО).
Читай ключове для підприємців у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися
Читайте також: