Монобанк – один з найпопулярніших банків в Україні. Станом на 2023 рік сервіс Монобанку використовують 6,8 мільйонів користувачі. Тож у цьому матеріалі ми розповідаємо про лайфхаки для посилення безпеки картки, здійснення платежів, а також розповімо про нагороди, приховані ігри та інші можливості застосунку Монобанк
Посилення безпеки у застосунку Монобанк
Застосунок Монобанку дозволяє не лише заблокувати картку при втраті, а й додатково її убезпечити. Для цього розробники створили можливість підключення режиму “Інкогніто”, заборони оплати магнітною смугою, створення динамічного або власного CVC2 код та інше.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
- Динамічний або власний CVC2 код (три цифри на зворотній стороні картки. Для підключення однієї з цих функцій зайдіть у “Налаштування картки”, оберіть “Налаштування безпеки” та виберіть бажаний CVC2 код.
- Режим “Інкогніто” – при відкритті застосунку всі суми будуть закриті емодзі. Зручна функція для громадських місць, адже власні кошти, кредитний ліміт, накопичення та інші суми будуть закриті емодзі. Для підключення просто затисніть іконку застосунку на екрані смартфону та виберіть “Увійти в режимі інкогніто”. Також цей режим можна увімкнути вже в самому застосунку. Для ввімкнення зробіть подійне натискання на залишок коштів на головному екрані.
- Заборона оплати магнітною смугою, зняття готівки та вимкнення можливості безконтактної оплати. Монобанк створив ці функції, щоб убезпечити клієнтів від скімінгу (крадіжка даних з магнітної стрічки картки), використання дітьми вашого телефону без дозволу та від шахраїв. Для підключення зайдіть у “Налаштування безпеки” та натисніть кнопку біля функції, яку хочете підключити.
- Сума для запиту ПІН-коду. Користувачі Монобанку можуть обрати до якої суми не запитувати ПІН-код при оплаті в магазині. Наприклад: до суми розміром 1000 грн, далі термінал запитуватиме ПІН-код. Ця функція діє тільки в Україні та не поширюється на безконтактну оплату. Для підключення зайдіть у розділ “Безпека” та виберіть “Запит ПІН-коду”. Для активації потрібно буде здійснити хоча б дві дві будь-які оплати карткою в магазині.
Оплата та пересилання коштів у застосунку Монобанк
Оплатити та переказати кошти можна не лише стандартно за номером картки, а й через Shake to pay, сканер QR-коду та автоматичним визначенням номера картки з великого текстового повідомлення.
- Сканер QR-коду. Для оплати за QR-кодом натисніть на розділ “Ще” в нижньому меню та оберіть “Сканер QR-коду”. Відскануйте код і він автоматично розпізнає сервіс оплати та отримувача – введіть необхідну суму та оплатіть покупку.
- Скасування платежу. Якщо при переказі коштів користувач ввів не правильну цифру чи обрав помилкового одержувача, то протягом декількох секунд після підтвердження оплати можна скасувати платіж. Після заповнення даних переказу і його відправлення на екрані буде вибір – або ж “Готово”, або ж “Скасувати платіж”.
- Автоматичне визначення номера картки. Якщо користувачу потрібно виділити номер картки з повідомлення із великою кількістю тексту, то потрібно скопіювати все повідомлення та вставити в розділ “Переказ на картку”. Далі система автоматично визначить номер картки.
- Переказ на картку контакту, якщо у нього багато карток Монобанку. При переказі на картку користувача зі своїх контактів затисніть ім’я контакту, аби з’явилось меню карток Monobank – чорна, біла чи валютна. Функція підключена автоматично і працює, якщо у вашого контакту більше однієї картки Monobank.
- Скопіювати номер картки. При затиснені картки на головному екрані – він скопіюється в буфер обміну і можна відразу відправити його в повідомленні. До слова після Monobank цю опцію скопіювали низка інших банків і це стало вже стандартом в більшості банківських додатків.
- Відображення суми переказу на валютну картку в зручній валюті. Під час переказу натисніть на значок валюти, щоб сума відображалась у євро, доларах чи гривнях. При цьому, переказ завжди здійснюватиметься у гривні – оскільки валютні платежі заборонені законодавством.
- Shake to pay. Якщо потрібно переказати гроші іншому користувачу Monobank – можна не обмінюватися номерами, а просто з відкритими додатками банку потрясти телефонами. І в застосунку відобразяться клієнти банку поруч з активованою функцією Shake to pay. Далі потрібно обрати ім’я людини, від якої отримуєте або якій надсилаєте гроші, та стандартно переказати кошти. Для переказу обов’язково має бути увімкнений GPS.
- Поповнити рахунок чи здійснити переказ не заходячи у застосунок. Якщо не входячи в додаток просто затиснути іконку – то окрім “Інкогніто” зявиться можливість обрати швидко інші меню: поповнити мобільний, перекази чи поповнення картки. Після вибору відкривається відразу потрібна опція, оминаючи головне вікно додатку.
- Приховати суму залишку на карті надсилаючи скріншот про переказ. Функція створена для тих, хто постійно замальовував “Залишок”, коли надсилав скріншот про переказ коштів на картку. Знайдіть потрібну квитанцію на головному меню в “Історії транзакцій” та оберіть потрібний платіж. Після натисніть на суму залишку і вона відразу приховається за емоджі.
- Анонімний переказ та подарунок. Під час заповнення даних переказу ви можете обрати надсилання як подарунок (після надходження платежу екран буд засипаний емодзі-подаруночками, ракетою та котом (анонімно). Також, на звичайний переказ та переказ ракетою можна відповісти коментарем, емоджі або таким же переказом на потрібну суму. Якщо користувач обрав надсилання коштів подарунком, то відповісти можна лише коментарем та емоджі. Також, на дитячу картку Монобанку можна надіслати переказ від Діда Мороза чи Зубної феї.
Інші корисні лайфхаки у застосунку Монобанк:
- Відстеження капіталу, надходжень та витрат. Свайпніть вниз на головному екрані та оберіть “Статистика” або “Капітал”. У “Статистиці” відобразяться витрати з карток у відсотковому відношенні (наприклад: таксі – 8% ваших витрат, продукти – 25% і тому подібне). У “Капіталі” розміщуватиметься загальна сума на ваших картках – у банці, в облігаціях, в інвестиціях, на чорній, білій та валютній картках.
- Пошук транзакції за назвою, датою, сумою і тп. У правому верхньому кутку блока з випискою за карткою розміщується кнопка “Пошуку”. Натиснувши її можна знайти потрібну транзакцію за назвою, сумою та іншими фільтрами.
- Видалення повідомлень в “Історії транзакцій”. Інформаційні повідомлення від банку чи про неуспішні транзакції у виписці можна видалити свайпом вліво.
- Відкриття банки (сервісу накопичення). Перейдіть у розділ меню “Накопичення”, натисніть “Відкрити банку”, придумайте назву банки та бажану суму накопичення (не обов’язково). У сервісі накопичень можна зберігати гроші у гривні під процентну ставку 0,1% річних, доларах або євро під 0,001% річних. Також можна створити спільну банку, щоб поповнювати її з карток різних банків за індивідуальним посиланням.
- Підключення та виведення кешбеку на свою картку або на благодійність. Перейдіть у розділ меню “Кешбек” та натисніть біля необхідної категорії, за витрату на яку хочете отримувати кешбек (можна обрати лише 2 на місяць). Наприклад підключивши категорію “Продукти” ви отримуватимете кешбек за кожну покупку в продуктовому магазині. Для виведення кешбеку дочекайтесь поки накопичиться мінімальна сума 100 грн та натисніть “Вивести” вгорі. Для переказу кешбеку на благодійність свайпніть вліво біля “Балансу кешбеку”, виберіть “Передавати на благодійніть” та оберіть фонд в який передаватимуться кошти.
- Вхід у застосунок за допомогою NFC фізичної картки. Піднесіть фізичну картку до андроїд-смартфону з увімкненим NFC та трохи потримайте. Застосунок відкриється в режимі перекладу на цю картку. Ця функція діє лише коли смартфон розблокований.
- Нагороди. За різні види покупок ви отримуватимете нагороди. Для отримання нагород потрібно виконувати певні дії з платіжною карткою або мобільним додатком. Найпростіша нагорода – «Знайомство», для її отримання користувачеві потрібно повністю заповнити свій профіль. Для перегляду своїх нагород свайпніть вправо на головному екрані застосунку.
- Секретні ігри. Монобанк створив для своїх користувачів секретні ігри. Перша гра називається “Ракета”. Для відкриття гри необхідно свайпнути вниз від поля “Історії операцій” на головному екрані та натиснути на ракету, яка швидко злітає вгору. Якщо ви потрапите в топ-10 користувачів гри, то Монобанк надішле вам подарунок. Друга гра називається “Кіт сосиска”. Для початку гри потрібно зайти у вашу банку в розділі “Заощадження” та затиснути палець на зображені банки. Гра чимось схожа на аналог відомої гри “Змійка”, користувачам потрібно досягти максимальної можливої довжини для свого кота. Детальніше про ігри читайте за посиланням.
Читайте також: