Паспорт в додатку “ДІЯ” прирівняли до звичайного. Що це значить і як працює
Верховна Рада прирівняла цифровий паспорт до звичайної внутрішньої ID-картки та біометричного закордонного паспорту. З 23 серпня цифрові паспорти можна буде пред'являти на території України для посвідчення особи і підтвердження громадянства без обмежень. Банки, держустанови...
Верховна Рада прийняла законопроект, який з 23 серпня 2021 року прирівнює цифровий паспорт до звичайної внутрішньої ID-картки та біометричного закордонного паспорту. Цифрові паспорти можна буде пред’являти на території України для посвідчення особи і підтвердження громадянства без обмежень, окрім випадків перетину державного кордону, в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
До цього використання електронних паспортів регулювалось виключно постановою Кабміну у якості експерименту і, відповідно, приймали такий паспорт з обмеженнями.
Як працює
Використовувати е-паспорт можна за допомогою додатка “Дія”. Такий паспорт не потрібно окремо додавати – після верифікації в додатку вся інформація з демографічного реєстру підтягнеться автоматично. Крім даних з ID-карти і біометричного паспорта, е-паспорт також буде відображати інформацію про місце проживання на момент оформлення ID-карти, а в разі закордонного паспорта – ще й ідентифікаційний код.
Вхід в додаток можливий за допомогою “Bank ID” – при вході вам потрібно обрати свій банк, авторизуватися в додатку банку і підтвердити передачу даних в “Дію”. Так, при відкритті рахунку необхідно пройти повну верифікацію з підтвердженням документу, тож банк з цією інформацією підтвердить вашу особу для державного сервісу.
Для верифікації документа е-паспорт супроводжується унікальним QR-, штрих і цифровим кодом, які можна відсканувати також через “Дію” і отримати підтвердження дійсності документа.
Зазначимо, що в “Дії” також відображається посвідчення водія, автоцивілка та технічний паспорт на авто. Ці документи Верховна рада прирівняла до звичайних в лютому 2020 року.
В чому проблема
“Дія” не відображує інформацію з паперових внутрішніх паспортів у вигляді синьої книжечки – підходять тільки ID-карти і біометричні паспорти. В такому випадку спочатку потрібно отримати ID-карту і вже потім інформація з демографічного реєстру підтягнеться в додаток і Дія сформує е-паспорт.