Парламент легалізував криптовалюти

Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт “Про віртуальні активи”, який легалізує  криптовалюти в Україні та та операції з ними.

Цей закон є базовим та визначає правовий статус віртуальних активів, чим надає юридичний захист користувачам та учасникам ринку. Також закон адаптує міжнародні рекомендації щодо фінансового моніторингу ринку віртуальних активів. До всього, визначається регулятор ринку — ним стане Міністерство цифрової трансформації, але в окремих моментах Нацбанк і Нацкомісія з цінних паперів та фондових ринків.

Водночас, криптовалюта поки не буде засобом платежу на території Україні.

Після набуття законом чинності міжнародні біржі зможуть легально реєструвати свій бізнес в Україні. Банки відкриватимуть рахунки для криптокомпаній, українці зможуть задекларувати свої доходи у віртуальних активах, а держава гарантуватиме судовий захист прав на віртуальні активи.

Тепер мають внести відповідні зміни до цивільного та податкового кодексів, а також розробити необхідні підзаконні акти, в яких пропишуть конкретні правила, механізми та особливості оподаткування операцій з криптовалютами. Лише після набрання чинності цих змін до  Податкового кодексу  набере чинності і закон “Про віртуальні активи”.