Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців змінено. Відповідні зміни в постанові №1090 затвердив Кабмін.
Для призначення та виплати одноразової грошової допомоги заявник повинен подати заяву лише до Мінветеранів. Заява може подаватися наступним чином:
- у паперовій формі;
- в електронній формі через портал Дія або через Єдиний державний реєстр ветеранів війни.
Під час подання заяви, у ній одразу вказується банківський рахунок у форматі IBAN для отримання виплати. У спеціальні поля потрібно внести інформацію про рахунок.
Раніше ветерани та члени сімей загиблих були змушені щонайменше двічі подавати заяви. Спочатку – до Мінветеранів на призначення одноразової грошової допомоги. У разі прийняття позитивного рішення – додатково подати до органу соцзахисту заяву та банківський рахунок для виплати коштів.
Хоча правила змінилися, суми виплат залишилися незмінними. Одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті) призначається та виплачується членам сім’ї загиблого (померлого) захисника чи захисниці України у розмірі 15 млн грн (2 млн 710 тис. грн у мирний час).
Одноразова грошова допомога особам з інвалідністю внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання призначається та виплачується залежно від групи інвалідності в таких розмірах:
- 400 прожиткових мінімумів (1 млн 211,2 тисячі гривень) – у разі встановлення інвалідності I групи;
- 300 прожиткових мінімумів (984 тисяч гривень) – у разі встановлення інвалідності II групи;
- 250 прожиткових мінімумів (757 тисяч гривень) – у разі встановлення інвалідності III групи.
Отримати відповіді на будь-які додаткові запитання про процес отримання грошової компенсації за загиблих військових можна наступним чином:
- 0 800 213 103 – контакт-центр безоплатної правової допомоги;
- 1648 або 044 287 81 65 – Національне інформаційне бюро;
- бюро правової допомоги (розташування, контакти та графік роботи кожного з відділів на мапі).
Нагадаємо, усі бойові бригади ЗСУ з 1 жовтня 2024 року матимуть штатні патронатні служби, які допомагатимуть членам родин загиблих (померлих), зниклих безвісти та полонених військовослужбовців.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: