Англійська мова офіційно стала однією з мов міжнародного спілкування в Україні. Відповідний закон №9432 підписав президент Володимир Зеленський.
Відтак закон зобов’язує володіти англійською певні категорії працівників та вносить зміни у сфери освіти, культури, транспорту та охорони здоров’я.
Далі ми наведемо найголовніші зміни, які вносить законопроєкт.
Освіта
Англійська стане обов’язковою в дошкільній освіті для старших дітей, для молодших – залишиться факультативною. Для середньої та професійної освіти англійська залишається обов’язковою до вивчення. Вчителі пройдуть спеціальне навчання для підвищення кваліфікації.
Транспорт
У транспорті, в аеропортах, на морських, річкових, залізничних і автовокзалах усі оголошення та повідомлення дублюватимуть англійською.
Культура
Англійською дублюватимуть інформацію про концерти, вистави, виставки, кінофестивалі, літературні читання, а також туристичні вказівки та інформацію в музеях про експонати та в аудіогідах.
Кінотеатрам, які показуватимуть фільми мовою оригіналу, держава надаватиме фінансову підтримку. Кількість таких фільмів не може перевищувати 10% на місяць.
Охорона здоров’я
Для іноземців англійською надаватимуться медичні послуги, допомога у складних ситуаціях та прийматимуться екстренні виклики.
Професії
Зобов’язані володіти англійською мовою такі працівники:
- держслужбовці категорій А, Б і В, голови місцевих адміністрацій, їхні перші заступники та заступники;
- військовослужбовці офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом;
- прокурори, поліціянти середнього та вищого складу Нацполіції, які обіймають управлінські посади в інших правоохоронних органах і службах цивільного захисту;
- податківці та митники;
- керівники суб’єктів господарювання держсектору економіки.
Втім, в умовах оголошення мобілізації та воєнного стану військові звільняються від перевірок знання мови. Вимога знати англійську для держслужбовців категорії “А”, голів місцевих держадміністрації та їхніх заступників набуде чинності через 2 роки після припинення воєнного стану, а для решти чиновників – через 4 роки.
Державним службовцям, які володіють англійською мовою, надаватиметься надбавка у розмірі 10% від заробітної плати.
Нагадаємо, діти віком від 4 до 12 років можуть отримати безплатне навчання протягом 2 років у онлайн-школі англійської мови All Right у межах програми Future English.
Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: