fbpx
КОШТ

Не Google Chrome єдиний: ТОП маловідомих альтернатив для роботи в інтернеті

Google Chrome – найпопулярніший браузер в Україні та світі. Цей браузер займає понад 90% ринку. Втім, в нього є два недоліки: використання для роботи забагато оперативної пам’яті пристроїв (через що вони працюють повільніше) і менше інновацій (через свою популярність ризикує втратити користувачів). Це все намагаються виправити інші маловідомі браузери, які в намаганні здобути свою частку ринку не зупиняються перед цікавими рішеннями. 

Серед критеріїв наступного відбору були рейтинг від інших користувачів, конфіденційність, синхронізація з іншими пристроями, зручність та візуал.

Більшість браузерів доступні для Windows, MacOS, Android та iOS.

Arc

Доступний для Windows, MacOS, iOS.

Arc містить блокувальник реклами та не збирає пошукові дані користувача.

Має великий спектр кольорів та тем. Персоналізувати можна не лише браузер і вкладки, а і підлаштувати сайти під колірну гаму.

Браузер пропонує Easels – нотатник для залишення записів, посилання та картинок. Видаляє всі відкриті вкладки через 12 годин.

Також Arc має штучний інтелект (ШІ) для пошуку. З його допомогою можна шукати не не просто ключові слова на сторінці, а ставити запитання щодо вмісту. ШІ аналізує текст та показує релевантний фрагмент.

Серед недоліків — велике використання пам’яті пристрою.

Завантажити Arc можна з офіційного сайту.

Brave

Браузер доступний для Windows, Android та iOS.

Brave фокусується на захисті приватності та безпеки в інтернеті. За замовчуванням блокує всі види реклами та шифрує трафік у режимі приватного перегляду.

Підтримує розширення з магазину Chrome Web Store. Має хорошу швидкість завантаження сторінок та VPN.

Також браузер має власний чат-бот Brave Leo AI. Він може узагальнювати вебсторінки, PDF-файли та відео. Надані Лео відповіді не зберігаються. Чат-бот доступний лише для комп’ютерної версії.

Однак Brave не підтримує синхронізацію між кількома пристроями та не має такого розмаїття тем і налаштувань, як інші браузери.

Завантажити Brave можна з офіційного сайту.

Vivaldi

Доступний для Windows, MacOS, Linux, Android та навіть для деяких автомобілів. iOS версія перебуває на етапі розробки.

Можна імпортувати дані з попереднього браузера та налаштувати блокування реклами.

Користувачі можуть самостійно розташовувати вкладки та інші елементи у будь-якому куті сторінки, налаштовувати жести миші, клавіатурні комбінації тощо. Також доступна велика кількість кольорів та тем.

Підтримує розширення з магазину Chrome Web Store.

Серед недоліків — може бути несумісний з деякими вебсайтами та сервісами та аналіз даних користувача для поліпшення якості браузера.

Завантажити Vivaldi можна з офіційного сайту.

DuckDuckGo

Доступний для Windows, MacOS, Linux, Android та iOS.

Браузер не відстежує запити, не зберігає історію відвідувань, не збирає дані та не показує персоналізовану рекламу. Також DuckDuckGo має функцію “Вогняна кнопка” для очищення всіх вкладок та даних одним натисканням.

Блокує рекламу на сайтах. Показує рейтинг безпеки кожного відвідуваного сайту.

Однак DuckDuckGo не має розширень та додаткових функцій, як в інших браузерах. Не підтримує синхронізацію між іншими пристроями. Та не завжди дає точні й повні результати пошуку.

Завантажити DuckDuckGo можна з офіційного сайту.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: