fbpx
КОШТ

Нацбанк заборонив перекази з гривневих карток на картки іноземних банків

Національний банк вирішив заборонити P2P-перекази з гривневих карток на картки фізичних осіб іноземних банків за кордоном. Відповідні зміни вступають в дію 5 жовтня, повідомляється на сайті НБУ.

“Дозвіл на Р2Р-перекази за кордон з гривневих платіжних карток, ухвалений у квітні 2022 року, дав змогу українцям підтримати під час найважчого періоду своїх близьких, які вимушено переїхали в інші країни через повномасштабну агресію РФ. Після понад семи місяців воєнного стану роль такого інструмента для підтримання громадян за кордоном зменшується, водночас ризики його використання, щоб обійти обмеження на купівлю валюти, збільшуються”, – йдеться в повідомленні регулятора.

Втім, громадяни України і надалі матимуть змогу переказувати кошти за кордон для оплати навчання (на рахунки навчальних закладів), лікування, транспортування хворих, витрат, пов’язаних зі смертю, а також для сплати аліментів.

Крім того, НБУ врахував запити громадян та дозволив із 1 жовтня переказувати кошти за кордон для оплати навчання на рахунок юридичної особи-нерезидента, яка відповідно до наданих навчальним закладом повноважень здійснює приймання коштів.

Також громадяни можуть переказувати кошти між гривневими платіжними картками українських банків, незалежно від країни фактичного перебування клієнта. Крім того, зберігатиметься дозвіл на Р2Р-перекази з валютних платіжних карток українських банків на картки іноземних банків у межах щомісячного ліміту в розмірі 100 тис. гривень (в еквіваленті), який є спільним для цих операцій та для операцій, що належать до “quasi cash”.


Також за темою:

Поділитися новиною: