fbpx
КОШТ

Нацбанк заборонив банкам поповнювати депозити в рублях

Національний банк із 21 листопада заборонить українським банкам приймати російські рублі для зарахування на депозитні рахунки фізосіб.

Відповідну постанову Нацбанк прийняв ще 8 жовтня, яку лише сьогодні опублікували. Документом внесено зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні. Згідно неї, банку (філії, відділенню) заборонено здійснювати касові операції з приймання готівки іноземної валюти держави-окупанта для зарахування на вкладні (депозитні) рахунки фізичних осіб на період дії закону “Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України”.

Постанова набирає чинності 21 листопада.

Відповідно, з наступного місяця банки не зможуть приймати в касах російські рублі для поповнення депозитів громадян, а власники депозитних рахунків у російських рублях не зможуть поповнювати їх готівкою через каси банків.

Втім, вищевказане рішення швидше формальність, оскільки станом на вересень 2021 року на депозитних рахунках в рублях була сума в еквіваленті лише 3 млн грн. Загалом же на рахунках в російських рублях фізособи тримали еквівалент 321 млн грн. При цьому, оформлення нових депозитів в рублях не пропонує нині жоден український банк.

Поділитися новиною: