Нацбанк визнав проблемним “Промінвестбанк”

Нацбанк відніс підрозділ російського “Внєшекономбанку” — АТ “Промінвестбанк” — до категорії проблемних. Це сталося через недотримання банком фінансових нормативів.

Що цікаво, сталося це ще в травні. Це стало відомо зі справи в Окружному адмінсуді м. Києва, де “Промінвестбанк” є відповідачем у одній зі справ.

У матеріалах суду “Промінвестбанк” наголошував, що у випадку невиконання ним взятих на себе зобов’язань перед регулятором, Нацбанк визнає Промінвестбанк неплатоспроможним. Варто зазначити, що за законом про банки і банківську діяльність рішення Національного банку про віднесення банків до категорії проблемних є банківською таємницею.

Варто зазначити, що регулятор зобов’язаний не пізніше ніж через 120 днів з дня віднесення банку до категорії проблемних прийняти рішення про визнання діяльності банку такою, що відповідає законодавству, або про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Зазначимо, у березні 2017 року за рішенням РНБО щодо Промінвестбанку і др. російських банків ввели санкції та економічні обмеження. У березні 2019 р. санкції продовжили на 2 роки, а в березні 2021 р продовжені ще на 3 роки. До всього, у 2020 році Промінвестбанк повідомив про закриття рахунків фізичних осіб.