fbpx
КОШТ

Нацбанк відніс банк “Земельний капітал” до категорії неплатоспроможних

Правління НБУ ухвалило рішення віднести банк “Земельний капітал” до категорії неплатоспроможних – у зв’язку з невиконанням у встановлений договором або визначений законодавством строк своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами через недостатність коштів.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

Зазначається, що 1 липня правління НБУ ухвалило рішення про віднесення “Земельного капіталу” до категорії проблемних у зв’язку з порушенням ним нормативів ліквідності.

“З моменту віднесення банку до категорії проблемних фінансовий стан та показники банку погіршилися, обсяг високоліквідних активів зменшився до критичного рівня, що призвело до виникнення невиконаних платежів клієнтів.

Згідно зі статтею 58 ЗУ “Про банки і банківську діяльність” власники істотної участі в банку повинні вживати своєчасних заходів для запобігання настання неплатоспроможності банку. Однак єдиний власник АТ “КБ “ЗЕМЕЛЬНИЙ КАПІТАЛ” не надав фінансової підтримки банку”, – пояснили в НБУ.

Банк “Земельний капітал” віднесений до категорії неплатоспроможних рішенням Правління НБУ від 11 серпня 2021 року.

У регуляторі пояснили, що частка фінустанови становила 0,04 % від чистих активів платоспроможних банків. Відтак, віднесення банку до категорії неплатоспроможних жодним чином не впливає на стабільність банківського сектору України.

Як повідомляло видання “Кошт”, банк “Земельний капітал” займав другу позицію за збитковістю серед 10 збиткових банків за підсумками першого півріччя 2021 року.

Поділитися новиною: