fbpx
КОШТ

Нацбанк дозволив знімати готівкову валюту у банках в небезпечних регіонах

Національний банк України з 8 березня послабив деякі обмеження на валютному ринку, запровадженні через воєнний стан. Клієнти банків на територіях, що перебувають під загрозою окупації, можуть знімати готівкову національну та іноземну валюту з рахунків без обмежень у сумі.

Також клієнти можуть купувати готівкову іноземну валюту та банківські метали з фізичним постачанням, за умови, що вони є у відділеннях банків.

Банки отримали можливість відкривати рахунки військовослужбовцям і здійснювати їхню ідентифікацію та верифікацію на підставі військового квитка.

Нацбанк визначив, що на території України заборона на проведення операцій з використанням рахунків резидентів Росії або Білорусі та юридичних осіб, кінцевими бенефіціарними власниками яких є резиденти РФ або РБ, не поширюється на соціальні виплати, виплати заробітної плати, оплату комунальних послуг, сплату податків, зборів та інших обов’язкових платежів.

НБУ розширив можливість для резидентів та нерезидентів здійснювати перекази на рахунки благодійних фондів не лише у гривнях, а й у іноземній валюті.

Це стосується благодійних фондів, цілями та сферами благодійної діяльності яких є сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, підтримка Збройних Сил України, територіальна оборона України, соціальний захист, охорона здоров’я та інші актуальні питання захисту населення в умовах воєнного стану.

Поділитися новиною: