fbpx
КОШТ

Міноборони створило новий механізм набору до війська

У Міністерстві оборони України повідомили про впровадження нового алгоритму рекрутингу до лав Збройних Сил України. Громадяни зможуть самостійно ознайомлюватись із вакансіями у ЗСУ та долучатись до бажаної військової частини.

Рекрутинг — це пошук працівників на певну вакансію. Військовий рекрутинг — той самий процес, однак кандидатів шукають на посади до армійських підрозділів.

Водночас рекрутинг не означає заміну мобілізації. Він створений для покращення умов набору та можливості вибору посади та/або військової частини.

Рекрутинг складатиметься з 4 етапів:

1. Вибір посади та військової частини. Відповідну посаду та військову частину можна обрати у центрах рекрутингу на базі ЦНАПів, на онлайн-платформах (Lobbyx.army, Work.ua, Defence.robota.ua, OLX), на сайтах військових частин, рекрутингових центрах окремих військових частин або ж в Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП).

2. Співбесіда та комунікації з військовою частиною. Після обрання посади потрібно самостійно або за допомогою рекрутера поспілкуватись з відповідною військовою частиною.

Комунікація передбачає наступні кроки:

  • співбесіда;
  • перевірка фізичної підготовки;
  • психолого-діагностичне тестування.

На основі цього складається рекомендаційний лист від військової частини.

3. Оформлення у ТЦК СП. На цьому етапі кандидат з рекомендаційним листом відвідує ТЦК СП для:

  • уточнення облікових даних;
  • проходження ВЛК;
  • проходження професійного відбору та формування особової справи;
  • направлення для проходження військової служби.

4. Направлення для проходження військової служби. У разі наявності досвіду проходження військової служби протягом останніх 10 років за вибраним напрямком особу направляють безпосередньо у військову частину. У разі відсутності досвіду людину направляють до відповідного навчального центру, навчального батальйону резерву, курси підвищення кваліфікації тощо. Після цього — до визначеної військової частини.

За новими правилами забороняється відправляти людей до інших військових частин (окрім військових частин пріоритетного комплектування). У такому списку перебуває 80 підрозділів. Список переглядатимуть раз на місяць, однак він не оприлюднений публічно.

Нагадаємо, у Львові працює центр рекрутингу до Сил безпеки та оборони для обрання військової професії та консультації з питань щодо військової служби. Надалі такі центри запрацюють по всій Україні.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Читайте також:

Поділитися новиною: