КОШТ

Міністр фінансів: фіксований курс поки лишиться, а готівковий прямуватиме до офіційного курсу

Хоча меморандум про фінансову підтримку з Міжнародним валютним фондом і передбачає відмову від фіксованого курсу гривні до долара, наразі умов для таких змін не має.  До всього, міжнародна фінансова підтримка сприяє утриманню нинішньої курсової стабільності. Відповіді тези висловив Міністр фінансів Сергій Марченко під час телемарафону.

Чи скасують фіксований курс гривні до долара найближчим часом

Міністр зазначив, що з початку великої війни діє політика фіксованого курсу – 24 лютого офіційний курс гривні до долара зафіксовано на рівні 29,25 грн/долар. Вже в липні 2022 року офіційний курс скоригували на 25%  – до 36,57 грн/долар – для вирівнювання зовнішньоекономічних дисбалансів. Водночас з лютого 2022 року міжнародні резерви знижувалися і станом на липень 2022 року були на рівні близько 22 млрд доларів. Нині ж підтримка міжнародних партнерів дає додатковий запас міцності й міжнародні резерви знаходяться на рівні 32 мільярдів доларів.

«В цих умовах є набагато більше можливостей утримувати стабільність на валютному ринку. Це ключовий фактор для уникнення різких коливань, які відбулися в липні 2022  року», – вказав Сергій Марченко.

На пряме запитання ведучих телемарафону чи можлива відмова від фіксованого курсу гривні до долара відповідно до умов співпраці з МВФ  міністр відповів негативно.

“Такі положення дійсно є в програмі, але вони передбачають поступовий перехід на гнучкий курс, коли для цього будуть достатні підстави. На сьогоднішній момент достатніх підстав для цього напевно що немає”, – констатував міністр.

Що очікує готівковий курс гривні до долара найближчим часом

Щодо готівкового курсу, за словами міністра, то він звичайно коливається, але останніми тижнями впевнено наближається до офіційного. Наявність зовнішньої підтримки також є додатковим фактором подальшого  сприятливого балансу в готівковому сегменті, і відсутності суттєвої різниці між офіційним курсом та готівковим.

Водночас, Сергій Марченко вказав на той факт, що питання курсоутворення – це компетенція Національного банку України і він традиційно не дає прогноз курсу.

Читайте на тему:

Поділитися новиною: