Мінекономіки з експертами ринку спрогнозувало курс на три роки

У Міністерстві економіки України спрогнозували курс гривні до американського долару на 3 роки. Згідно нього, за цей час американський долар не коштуватиме більше 29 гривень.

Дані опубліковано у випуску  консенсус-прогнозу “Україна: виклики і загрози постпандемічного розвитку за жовтень 2021 року. Такі випуски з прогнозами регулярно публікуються за підготовки департаментом стратегічного планування та макроекономічного прогнозування. Консенсус-прогноз – це усереднені значення основних прогнозних показників економічного розвитку України, які розраховані як медіана на основі експертних оцінок учасників опитування провідних фахівців у сфері макроаналізу та прогнозування. Як наслідок, у випуску звертають увагу, що дані не є офіційними прогнозами Мінекономіки, а лише експертними оцінками фахівців.

Відтак, середнє значення курсу на кінець 2021 року становить 27,5 грн/долар. При цьому мінімальне 26,3 грн/долар, а максимальне 28,10 грн/долар. На кінець 2022 року середня прогнозне значення курсу 28,10 грн/долар. При цьому мінімальне становить 26,5 грн/долар, а максимальне 29,90 грн/долар.

На кінець 2023 року консенсус-прогноз становить 28,4 грн/долар, а на кінець 2024 року-  29 грн/долар. При цьому, найпесимістичніша цифра стосується кінця 2024 року і ставновить 32,5 грн/долар.

Зауважимо, що випуск опубліковано в грудні, проте він за жовтень 2021 року. І в жовтні ж опитували експертів. В прогнозі вказано низку інших показників і, в тому числі, рівень військової загрози. З того часу розвідки провідних країн світу і, зрештою, голова Головного управління розвідки  Міністерства оборони України Кирило Буданов повідомив про плани Росії на широкомасштабне вторгнення в Україну в січні-лютому 2022 року.