Холдингова компанія “Київміськбуд” у повному обсязі завершила процедуру докапіталізації, яка стартувала ще наприкінці 2024 року. Це відкриває шлях для відновлення активної діяльності компанії та відновлення будівельних робіт на об’єктах.
Формально йдеться про реєстрацію Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку звіту про результати емісії акцій ПрАТ ХК Київміськбуд без здійснення публічної пропозиції. Відповідна постанова набула чинності 20 травня 2026 року.
На балансі “Київміськбуду” перебувають 24 будівельні майданчики, на яких зведено понад 120 житлових будинків різного ступеня готовності. Загальна площа незавершеного будівництва перевищує 548 тис. кв. м.
Забудовник почав відновлення робіт з березня 2026 року на ряді майданчиків, зокрема “Поділ Град”, “Гвардійський”, “Райдужний”, Freedom, “Оберіг-2”, Twin House, “Урлівський-1”. На червень анонсовано відновлення робіт на ЖК “Абрикосовий”, продовжилося також виконання технічних умов із забезпечення інженерними мережами у ЖК “Mirax” та “Медовий”.
Нагадаємо, Нагадаємо, власником контрольного пакета акцій “Київміськбуду” – 80% – є територіальна громада Києва. Восени 2024 року Київрада проголосувала за докапіталізацію ПрАТ “Холдингова компанія “Київміськбуд” на суму 2,56 млрд грн через випуск і викуп додаткових акцій.
Єдиним покупцем акцій фактично виступає територіальна громада міста Києва, а формально Департамент комунальної власності. Частка громади у статутному капіталі компанії після завершення розміщення зросте до 99,87%.
Будівництво “Київміськбуд” зупинив через війну і так повноцінно роботу не відновив через незадовільний фінансовий стан.
Читайте також