Ключові ставки: опубліковано законопроєкт до другого читання про податки в Дія City
На сайті Верховної Ради опублікувано до розгляду в другому читанні та ухваленні вцілому податковий законопроект для впровадження спеціального правового режиму Дія Сity. Ключові ставки:5% ПДФО на працівників за гіг-контрактам та штатників, 9% податок на виведений...
На сайті Верховної Ради опублікувано до розгляду в другому читанні та ухваленні вцілому податковий законопроект для впровадження спеціального правового режиму Дія Сity. Ключові ставки:5% ПДФО на працівників за гіг-контрактам та штатників, 9% податок на виведений капітал та ЄСВ у розмірі мінімального страхового внеску.
Мова про законопроєкт №5376, який прийняли в першому читання ще влітку. Він також передбачає фіксацію пільг для ІТ-бізнесу без обмежень за окремими професіями та стабільність податкового навантаження режиму на 25 років. Для компаній із річним оборотом більше 40 млн грн діятиме перехідний період по роботі з ФОП, із поступовим обмеженням відсотка виплат на ФОП із таких компаній.
Компанії-платники податку на прибуток у розмірі 18% з річним доходом до 40 мільйонів гривень зможуть працювати з ФОП без обмежень весь час роботи режиму “Дія Сity. Для решти резидентів виплати на ФОП не повинні перевищувати 20% від загальних витрат. Для тих компаній, які сплачуватимуть податок на виведений капітал, суми понад ліміт обкладатимуться цим податком у розмірі 9%.
Обмеження щодо роботи з ФОП повною мірою запрацюють лише з 2025 року. До цього часу працюватиме перехідний період три роки: до 2024 року — без обмежень, у 2024 році виплати не більше 50%.
Водночас, Головне юридичне управління апарату Верховної ради вважає законопроєект таким, що суперечить окремим положенням Конституції України. Йдеться про запровадження певних податковий преференцій не тільки для галазі, а для окремих осіб зі специфічним статусом, що суперечить статті 42 Конституції України. Згідно неї, держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності. Не допускаються зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція.
Нагадаємо, влітку Верховна Рада прийняла вцілому законопроєкт, а президент пізніше його підписав, “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” № 1667-ІХ. Він запроваджує спеціальний правовий режим “Дія Сіті” для ІТ-сфери та визначає організаційні, правові й фінансові засади його функціонування. Зокрема, режим Дія. City передбачає добровільний вступ, свободу діяльності, невтручання держави, презумпцію правомірності діяльності резидентів, стабільність (режим запроваджується мінімум на 25 років), екстериторіальність – режим буде діяти в будь-якому куточку країни.
В той же час, особливості оподаткування в “Дія Сіті” мали запровадити окремим законом – вищевказаним №5376 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”.