fbpx
Кабмін розширив можливості пільгового кредитування для бізнесу

До державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” долучено фізичних осіб – підприємців з річним доходом до 50 млн грн, які зможуть отримати пільгові кредити за ставкою 12% річних до 1 млн грн без застави (кредит може бути забезпечено поручительством). Окрім цього, введено державну програму фінансового лізингу для суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва.

Вищевказані зміни передбачено доповненнями до постанов Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 р. № 28 та від 24 січня 2020 р. № 29.

Також вдосконалено процедуру поєднання програми Доступні кредити 5-7-9% з регіональними програмами підтримки і розвитку малого бізнесу через співпрацю Фонду розвитку підприємництва з місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування.

Як стверджують в уряді, це дозволить збільшити обсяг допомоги підприємствам малого та середнього бізнесу за рахунок об’єднання коштів державного і місцевих бюджетів у рамках реалізації програми.

Всього ж з моменту старту програми пільгового кредитування, бізнес отримав від уповноважених банків 25170 кредитів на суму 66,2 млрд грн. Нині в партнерами програми є кілька десятків банків. Втім, найактивніше такі кредити видають Приватбанк, Ощадбанк, Райффайзен, Укргазбанк, ПУМБ, Прокредит банк, Кредобанк, Креді Агріколь, Укрексімбанк та OTP. Саме банки з огляду на власні аналітичні моделі приймають рішення про видачу кредиту і лише після цього відбувається часткова компенсація відсоткових ставок за кредитом з бюджету.

Детальні умови програми читайте за посиланням.