fbpx
Інвесторів в ОВДП позбавили права на субсидію

Кабінет міністрів України обмежив право на отримання субсидій для сімей, члени яких інвестували в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) понад 100 тисяч гривень.

Відповідну постанову №1184 Кабмін прийняв 15 листопада. Якщо раніше в положенні про порядок призначення житлових субсидій вказувалося, що  субсидія не призначається за наявності у членів домогосподарства лише банківського депозиту на суму понад 100 тисяч гривень, то тепер додали пункт і облігацій внутрішньої державної позики на загальну суму понад 100 тисяч гривень.

Разом з цим, Кабмін підвищив з 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів (з 340 грн до 680 грн) суму заборгованості за житлово-комунальні послуги, за якої субсидія не призначається.

Цією постановою Кабмін також змінив умови призначення субсидій для деяких категорій громадян. Зокрема, надане право на отримання субсидії у наступних випадках:

• якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше ніж чотири мінімальних заробітних плат, яким менше ніж 5 років;

• якщо відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);

• у разі придбання житла завдяки коштам, виділеним з державного чи місцевого бюджету.