fbpx
КОШТ

Громадський транспорт Стамбула: де шукати розклад та як придбати квитки

До громадського транспорту Стамбула входять потяги метро, автобуси, трамваї, пороми та приміська залізниця. Міським транспортом керує компанія IETT. Які типи квитків та проїзних діють у Стамбулі, де зручно купити квитки та відстежувати графік руху транспорту – далі в тексті.

Метро Стамбула складається з 11 ліній.  Метро працює з 6 ранку і до півночі. Інтервал рейсів – кожні 5-10 хвилин. Потяги метро – найкращий спосіб дістатися до віддалених районів міста або до Нового аеропорту Стамбула.

Корисними для туристів можуть бути наступні лінії:

  • Лінія M2 – найпопулярніша лінія метро міста, на якій знаходиться кілька важливих станцій та пам’яток: Taksim (площа Таксім), Sişhane (Галатська вежа), Osnambey (біля  торгового району з великою кількістю кафе та ресторанів);
  • Лінія M4 – курсує від аеропорту Сабіха Гьокчен у напрямку центру міста з подальшою пересадкою на пором або приміську залізницю.

Детальна мапа метро доступна за посиланням.

Автобуси – найпоширеніший вид транспорту у Стамбулі. Вони охоплюють як центральні райони, так і передмістя. Курсують кожні 10-15 хвилин з 6 ранку і до півночі. У місті працюють як громадські автобуси, так і приватні автобуси Havaist, якими можна доїхати з аеропортів Стамбула у різні частини міста.

Стамбул: розклад автоусів
Міські автобуси Стамбула

Трамваї – найшвидший та найзручніший спосіб пересування центром Стамбулу. Всього у місті працює 6 ліній. Найпопулярніша лінія – Т1. Цими трамваями можна дістатися головних пам’яток старого міста (Султанхамет, Гранд Базар, Айя-Софія).

Пороми – найкраще підійдуть для подорожей між азійською та європейською частиною міста. Пороми курсують кожні 15-30 хвилин. Головні пристані – Beşiktaş, Kabataş та Kadıköy.

Приміська залізниця Marmaray – ще один спосіб пересуватися між азійською та європейською частиною міста. Потяги приміської залізниці курсують кожні 10-20 хвилин з 6 ранку і до півночі.

Розклад приміської залізниці Стамбула
Приміська залізниця Marmaray

У Стамбулі працює глобальна служба таксі Uber (Android, iOS). Серед місцевих служб популярною є BITaksi (Android, iOS).

Види та ціни квитків у громадському транспорті Стамбула

Для проїзду у транспорті Стамбула потрібно придбати картку Istanbulkart. Вона діє в метро, автобусах, трамваях, поромах та на приміській залізниці. Istanbulkart – найвигідніший варіант оплати транспорту у Стамбулі. 

Картку можна придбати у квиткових автоматах Biletmatik на станціях метро, вокзалах та зупинках громадського транспорту. Вартість Istanbulkart  – 70 турецьких лір (приблизно 85 гривень). Далі картку потрібно поповнити будь-якою сумою.

Більшість разових поїздок у громадському транспорті Стамбула коштують 17,70 турецьких лір. Виняток, лінія метро M11 до Нового аеропорту Стамбула, проїзд на якій коштує 23 ліри. Зверніть увагу, що разовий квиток виключає можливість пересадок. Кошти зніматимуться за подорож у кожному новому транспортному засобі (наприклад під час пересадки з метро на трамвай).

У приміських потягах Marmaray 17,70 знімається за подорож на відстань від 1 до 7 станції. За 8 і більше станцій з Istanbulkart списується 23 ліри.

Для правильного зняття коштів картку Istanbulkart потрібно прикладати до турнікетів або зчитувачів при вході та виході з транспорту.

Як придбати Istanbulkart
Квиткові автомати у Стамбулі

Громадський транспорт Стамбула: як шукати розклад 

Актуальний та детальний розклад всього транспорту Стамбула можна переглянути на сайті міського транспорту та у застосунку Otobüsüm Nerede (Android, iOS).

Планування маршруту з урахуванням актуальних затримок транспорту доступно у застосунку Moovit (Android, iOS). Так само у застосунку відображається детальний розклад транспорту для кожної лінії.

Застосунок Google Maps пропонує відстежувати транспорт та прокладати маршрут поїздок, а також показує всі варіанти подорожі між зупинками, маршрут на карті та час прибуття транспорту до заданої зупинки.

Розклад міського транспорту Стамбула
Пошук маршрутів у застосунку Google Maps

Квитки, знижки та поради. Telegram-канал про подорожі
Підписатися

Як дістатися аеропортів та вокзалів Стамбула

Стамбул обслуговує два аеропорти – Новий аеропорт (головне летовище міста) та аеропорт імені Сабіха Гьокчен (спеціалізується на внутрішніх рейсах, а також є хабом для лоукостерів Pegasus та Ajet).

З Нового аеропорту Стамбула (IST) у центр міста можна доїхати на метро, автобусом чи на таксі. З аеропорту у напрямку центру курсують потяги метро лінії М11. Спочатку з аеропорту потрібно доїхати станції Gayrettepe. Далі можна пересісти на потяги M2, які курсують до основних туристичних місць Стамбула. Вартість подорожі – 41 турецька ліра (приблизно 50 гривень).

З аеропорту у різні частини міста курсують автобуси приватного перевізника Havaist. Автобус у центр коштує 170 турецьких лір (приблизно 200 гривень).

Орієнтовна вартість доїзду з аеропорту у центр на таксі – 1000 турецьких лір (приблизно 1200 гривень).

Читайте за посилання детально та покроково як дістатися Нового аеропорту Стамбула.

З аеропорту імені Сабіха Гьокчен (SAW) у центр міста можна доїхати автобусом Havaist до площі Таксім. Ціна квитка – 103 турецьких ліри (приблизно 125 гривень). 

Прямого сполучення метро з центром міста немає, у будь-якому випадку доведеться робити пересадку на інший транспорт. Наприклад, потягами М4 доїхати до станції Ayrılık Çeşmesi та пересісти на приміську залізницю Marmaray і вийти на станції Sırkec. Вартість поїздки – 48 турецьких лір (приблизно 60 гривень).

Орієнтовна вартість доїзду з аеропорту у центр на таксі – 850 турецьких лір (приблизно 1000 гривень).

Читайте за посилання детально та покроково як дістатися аеропорту Стамбул-Гьокчен.

До залізничного вокзалу Халкали (Halkalı) можна доїхати автобусом BN1, або приміською залізницею Marmaray від станції метро Сиркеджи (Sirkeci).

До вокзалу Пендик (Pendik) курсує автобус MR60 та потяги приміської залізниці Marmaray

До головного автовокзалу (Büyük İstanbul Otogarı) курсує міський автобус 83-O.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: