В Києві функціонує комунальний (метро, тролейбуси, великогабаритні автобуси, тролейбуси, трамваї) та приватний (маршрутки за типом автобусів “Богдан”) транспорт. Як сплатити за проїзд в Києві, де зручно купити квитки та відстежувати графік руху транспорту – далі в тексті.
Метрополітен працює з 6 до 23 години, наземний транспорт офіційно – з 5:30 до 23:30, фунікулер – з 7 до 22 години. По факту ж, після 22.30 на автобуси чи тролейбуси не варто сподіватися, а згідно графіку руху метро на станцію потрібно потрапити в середньому до 22.30, аби виїхати з центру.
Відстежувати рух транспорту і купувати квитки онлайн можна лише в комунальному транспорті – тролейбусах та великогабаритних автобусах.
Актуальний розклад комунального транспорту доступний на сайті громадського транспорту Києва. Його також можна відстежувати у застосунку Київ-Цифровий (Android, iOS). Мапи показують місцезнаходження транспортних засобів у реальному часі, номер та маршрут транспорту.
Ще один зручний сервіс для відслідковування транспорту – EasyWay. Сервіс показує рух комунальних транспортних засобів у реальному часі, а також дозволяє обирати точки або адреси на карті та прокладати між ними маршрут. Окрім того, можна переглянути увесь доступний транспорт у радіусі 500 метрів. Також, сервіс надає інформація про ціну проїзду, інтервали руху транспорту та його графік.
Відслідковувати транспорт та прокладати маршрут поїздок комунального транспорту можна і у застосунку Google Maps. Застосунок показує всі варіанти подорожі між зупинками, маршрут на карті та час прибуття транспорту до заданої зупинки.
Для прокладання маршруту в сервісах Google Maps та Easy Way доступні також маршрутки, але простежити в реальному часу їх рух не можна.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Міський транспорт Києва: як придбати квиток?
Вартість разового проїзду у транспорті Києва:
- в метро – 8,00 грн;
- в комунальному автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері – 8,00 грн;
- у автобусах “Богдан” – 15,00 грн;
- в міській електричці – 15,00 грн.
При цьому, на деяких коротких маршрутах вартість становить 10 гривень, а в приміських маршрутах встановлюється дві ціни: доїзд за межі міста і містом.
У міському комунальному транспорті Києва проїзд можна оплачувати банківською карткою безконтактно, смартфоном через сервіси Google Pay і Apple Pay, проїзною карткою та за допомогою застосунку Київ-Цифровий (Android, iOS).
Київ-Цифровий дозволяє купувати як окремі квитки, так і декілька поїздок з додатковою знижкою. Для купівлі окремого квитка потрібно обрати “Купити QR-квиток”, який потім просканувати через валідатор в транспорті чи при вході в метро.
Максимально можна купити 10 QR-квитків. Для купівлі більшої кількості поїздок потрібно в застосунку зареєструвати транспорту картку. Також можна придбати фізичну транспортну картку в касах метрополітену.
Детально про функції застосунку Київ-Цифровий читайте за посиланням.
У застосунку Київ-Цифровий можна оформити місячний проїзний, який діятиме у всьому комунальному транспорті Києва. Вартість проїзного залежатиме від кількості поїздок:
- на 46 поїздок – 290 гривень;
- на 62 поїздки – 390 гривень;
- на 92 поїздки – 575 гривень;
- на 124 поїздки – 770 гривень.
Проїзний на безлімітну кількість поїздок коштуватиме 1300 гривень.
Метро в місті Київ: як розібратися
У Києві діє три лінії метро – червона, зелена та синя. Між ними можна здійснювати безкоштовну пересадку на транзитних станціях: “Майдан Незалежності” – “Хрещатик”, “Театральна” – “Золоті ворота” і “Палац спорту” – “Площа Українських Героїв”.
Наприклад, для доїзду зі станції “Вокзальна” на червоній гілці метро до станції Сирець на зеленій лінії метро потрібно сісти на Вокзальній, вийти на станції Театральна, де перейти підземним переходом на станцію Золоті Ворота на зеленій лінії. І вже від Золоті ворота доїхати до Метро Сирець.
На кожній станції метро є вказівники з вказуванням виходу чи переходу на іншу станцію.
Київська міська електричка: маршрут та квитки
Міську електричку Києва називають – кільцевою, через її маршрут. Потяги міської електрички пов’язують лівий та правий берег, курсуючи по колу. Міська електричка також забезпечує доїзд до Києва з передмістя. Квитки на кільцеву електричку Києва можна купити в касах безпосередньо на пероні, звідки відправляється транспорт.
Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино
Читайте також: