fbpx
КОШТ

Громадський транспорт Бухареста: розклад та квитки

До громадського транспорту Бухареста входять автобуси, метро, трамваї та тролейбуси. Які типи квитків та проїзних діють у Бухаресті, де зручно купити онлайн квитки та відстежувати графік руху транспорту – далі в тексті.

Маршрути громадського транспорту обслуговують місто Бухарест, а також забезпечують зв’язок з передмістям. Автобуси та трамваї курсують кожні 10-15 хвилин з 04:30 до 23:00. 

У нічний час доби можна подорожувати нічними автобусами, які курсують з 23:00 до 4:30 ранку. Нічні автобуси обслуговують всі райони Бухареста. Всі нічні маршрути відправляються від зупинки Piata Unirii (площа у центрі міста). Більшість нічних автобусів курсують з інтервалом у годину.

Також у Бухаресті є метро, яке складається з 4 ліній. За лінком – детальна схема метро Бухареста. Метро Бухареста працює з 5 до 23 години. Інтервал рейсів – кожні 5-15 хвилин.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися

Способи оплати подорожі у громадському транспорті Бухареста

У Бухаресті не діють автомати з паперовими квитками та проїзними. Найпростіший варіант оплати подорожі – через застосунок – 24Pay (Android, iOS). У застосунку доступні всі види одноразових поїздок та абонементів.

В іншому випадку, для проїзду у громадському транспорті потрібно придбати одну із спеціальних проїзних карток –  Multiplu або Activ. Після цього, картку потрібно поповнити або закодувати на неї обрані типи квитків.

Картка Multiplu більше підходить для тих, хто ненадовго приїхав до Бухареста. Її можна безкоштовно отримати в пунктах продажу (адреси – за посиланням) та в торгових автоматах (карта – за посиланням). Цей тип картки можна завантажити мінімум на 2 поїздки/максимум на 30 поїздок та  абонементами на 24 години, 72 години або 7 днів. Картка не є іменною та може передаватися іншим людям.

Громадський транспорт Бухареста: де придбати квитки?
Пункт продажу карток на громадський транспорт

Картка Activ є двох видів –  іменна та не іменна. Іменна картка не підлягає передачі, користуватися нею може лише власник. Іменну картку можна оформити безкоштовно. Однак, зробити це можна лише в пунктах продажу (адреси – за посиланням). Не іменну картку Activ можна придбати за 3,7 леїв (близько 30 гривень) у будь-якому пункті продажу (адреси – за посиланням) чи торговому автоматі (карта – за посиланням).

Далі картку Activ можна поповнити електронним гаманцем (це –  кошти, які списуватимуться за одноразові поїздки) або 24-годинними, 72-годинними чи 7-денними підписками. Поповнити картку можна так само у пунктах продажу чи торгових автоматах.

Також оплатити поїздку можна банківською карткою через валідатор всередині громадського транспорту. Ця форма оплати доступна на всіх транспортних засобах, які мають логотип «VISA» або «Mastercard”

Громадський транспорт Бухареста: ціни одноразових поїздок

Ціна поїздок у транспорті Бухареста залежатиме від виду транспорту. Можна оформити як одноразові поїздки (лише у метро чи наземному транспорті), так і комбіновані поїздки (включатимуть пересадку з наземного транспорту у метро). 

Вартість поїздок лише у метро або лише у наземному транспорті:

  • 1 поїздка на 90 хвилин – 3 леї (приблизно 25 гривень);
  • 2 поїздки на 90 хвилин – 6 лей (приблизно 50 гривень);
  • 10 поїздок на 90 хвилин – 25 лей (приблизно 205 гривень).

Пересадки на інші лінії метро або на інші лінії наземного транспорту дозволені.

Вартість комбінованих поїздок (метро + наземний транспорт):

  • 1 поїздка на 120 хвилин – 5 лей (приблизно 40 гривень); 
  • 2 поїздки на 120 хвилин – 10 лей (приблизно 83 гривні);
  • 10 поїздок на 120 хвилин – 45 лей (приблизно 375 гривень).

Види проїзних у громадському транспорті Бухареста

Проїзні також поділяються на кілька типів: для наземного транспорту, наземний транспорт + метро, міські інтегровані проїзні.

Проїзний для наземного транспорту дозволяє подорожувати лише автобусами, трамваями та тролейбусами. Для пересадок на метро потрібно буде купувати окремий квиток.

Для поїздок всіма типами міського транспорту можна придбати об’єднаний проїзний для наземного транспорту та метро. Він коштуватиме на 5-10 лей (60-70 гривень) дорожче, однак не потребуватиме купівлі додаткових квитків.

Також туристи можуть оформити комбінований проїзний, який окрім наземного транспорту та метро включатиме в себе  поїздки потягом від залізничного вокзалу до аеропорту Бухареста.

Проїзні можна оформити на 24 години, 72 години, тиждень, місяць, півроку, рік. Актуальні ціни всіх проїзних доступні за посиланням.

Громадський транспорт Бухареста: де шукати розклад?

Актуальний розклад та час відправлення транспорту з будь-якої зупинки міста можна переглянути на сайті міського транспорту Бухареста та у застосунку Info Transport Buharest (Android, iOS).

Відслідковувати транспорт та прокладати маршрут поїздок можна також у застосунку Google Maps. Застосунок показує  варіанти подорожі між зупинками, маршрут на карті та час прибуття транспорту до заданої зупинки.

Громадський транспорт Бухареста. Маршрут у застосунку Google Maps
Маршрут громадського транспорту через застосунок Google Maps

Як перевозити собак у громадському транспорті Бухареста?

Перевезення собак у громадському транспорті дозволене та не потребує додаткового квитка. Незалежно від віку, породи та розміру тварини – собаку можна перевозити лише на повідку та з прикріпленим намордником. Собак можна перевозити лише на платформі громадського транспорту.

Як дістатися до аеропорту та вокзалів Бухареста?

Аеропорт Бухареста знаходиться за 16 кілометрів від центру міста. До аеропорту можна доїхати міським автобусом та потягом. Потяги CFR курсують кожні 40 хвилин за маршрутом București Nord (залізничний вокзал) – Aeroport Henri Coandă (аеропорт). Ціна квитків – від 7 леїв (близько 50 гривень).

Автобусна лінія Express 783 курсує за маршрутом Piata Unirii – Aeroport Henri Coanda та з’єднує аеропорт з центром Бухареста. Автобуси №783 курсують цілодобово в обох напрямках з інтервалом 15-20 хвилин. 

Читайте за посиланням детально та покроково як дістатися аеропорту Бухареста.

До головного залізничного вокзалу Бухареста (București Nord) можна доїхати потягами метро М1 та автобусами № 85, 96, 123, 196, 292.

До головного автовокзалу Бухареста ( București Filaret) курсують автобуси № 117, 196 та трамваї № 1, 7, 32, 47.


Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино

Читайте також:

Поділитися новиною: