fbpx
КОШТ

Грантовий GPS для бізнесу: що пропонує практичний посібник від Мінекономіки

Практичний посібник для підприємців стосовно пошуку фінансування розробили Міністерство економіки спільно з Київською школою економіки. Це PDF-документ обсягом 80+ сторінок, який систематизує детальні умови участі у всіх доступних програмах підтримки бізнесу у межах проєкту Ukraine Investment Framework, який реалізується у співпраці з міжнародними організаціями. 

Ключова інформація про отримання фінансування у межах Ukraine Investment Framework наведена у 2 розділі посібника, перший же присвячений загальному опису проблематики бізнесу в Україні (як-от військові ризики чи дефіцит кадрів). 

Ukraine Investment Framework (UIF) – це урядова програма, через яку ЄС видає гранти, гарантії й технічну допомогу. Вона пов’язана з багатьма міжнародними організаціями, серед яких ЄБРР, IFC, ЄІБ, Німецький банк розвитку (KfW) та польський Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK). Саме вони створюють фінансові програми та розподіляються європейські кошти, які через українські банки можуть отримати бізнеси й стартапи. 

Загалом у межах всіх наявних програм передбачено 356 грантів, 48 технічних допомог та 940 гарантій для різних секторів економіки, зокрема: агробізнесу, енергетики, транспорту та логістики, IT та комунікацій, МСП тощо. Нині на це виділено €9.3 млрд підтримки та потенційно залучиться ще понад €30 млрд додаткових інвестицій. 

Цікаво, що в документі також наводиться аналіз географії фінансових програм. Враховуючи поточну безпекову ситуацію, виокремили доступність різних програм у регіонах України. Відтак підприємцям буде легше орієнтуватися в можливостях, актуальних для їхньої локації.

Посібник охоплює й додаткові програми фінансування, зокрема пропозиції від розвиткових фінансових інститутів (DFIs) та страхові продукти. Процес подання заявок на фінансування також описаний крок за кроком.

Крім того, підприємці знайдуть поради щодо визначення розміру свого бізнесу (мікро-, малий чи середній), оцінки ризиків, вибору оптимального фінансового інструменту та підготовки необхідної документації. 

На окремих сторінках посібника можна ознайомитися з переліком абревіатур та скорочень, які часто трапляються в описах фінансових програм (як-от, МСП, СОД чи GIZ). Для кращого розуміння механізму отримання грантових коштів є мапа програм фінансування для бізнесу (див. зображення)

посібник для підприємців

Читайте також:

Поділитися новиною: