Для українських сценаристів та продюсерів відкрита грантова програма від Української кіноакадемії та Netflix. Переможцям нададуть фінансову та консультаційну підтримку їхніх проєктів.
За умовами програми 20 проєктів будь-якого жанру й теми отримають по $10000 на розробку сценарію свого проєкту на команду зі сценариста та продюсера, які мають бути громадянами України. Всі сценарії будуть перекладені на англійську мову наприкінці Програми Українською кіноакадемією.
Крім фінансування для грантоотримувачів проведуть обов’язкову серію ексклюзивних онлайн-сесій з експертами EAVE. На групових сесіях обговорюватимуться основні тенденції індустрії, а на індивідуальних буде розглянуто стратегії щодо фінансування та маркетингу.
Дедлайн подання заявок – 17 квітня 2024 року.
До участі у програмі приймаються оригінальні повнометражні ігрові фільми, тривалістю 70 хвилин і більше, що на момент подання заявки знаходяться на стадії розробки. Крім цього учасники мають бути громадянами України, які проживають в Україні або які вимушені були виїхати з України у 2022 році.
Команда може складатися максимум із двох осіб, сценариста та продюсера. Продюсер має представляти юридичну особу (ТОВ) або фізичну особу-підприємця (ФОП), які зареєстровані відповідно до чинного законодавства України та мають відповідні юридичні засади представляти проєкт.
Всім учасникам програми потрібно мати необхідний досвід продюсера або сценариста (бути вказаним в титрах):
- Принаймні у двох ігрових повнометражних фільмах чи серіалах, що пройшли відбір на кінофестиваль з історією існування не менше 5 років; та/або який було випущено в кінотеатрах, на національному телебаченні чи в цифровому форматі в Україні.
- Або в трьох короткометражних ігрових фільмах, принаймні один з яких був відібраний на кінофестиваль з історією існування 5 років і більше.
Сценаристу дозволено подати лише один проєкт, незалежно від того, чи використовує він власне ім’я, чи псевдонім. Один продюсер може брати участь лише в одному поданому проєкті.
Обов’язкові матеріали подання українською та англійською мовою:
- Синопсис, 1 сторінка, А4, Times New Roman, одинарний інтервал
- Логлайн, максимум 1000 символів
- Профілі продюсера та сценариста
- Творча концепція від сценариста
Проєкти будуть оцінюватися чотирма міжнародними галузевими експертами, які не мають права подавати власні проєкти до участі (наприклад, якщо він / вона є міноритарним співпродюсером). Netflix немає доступу та не бере участь в будь-якій оцінці матеріалів під час подання заявки або в кінці програми.
Експерти оцінюють проєкти за такими критеріями матеріалів, поданих учасником до участі у програмі:
- Чіткість ідеї, історії, персонажів, їхніх мотивів і правил світу;
- Можливість глядача ідентифікувати себе з історією, наявність загальнолюдських тем;
- Оригінальність, наявність тем, що спонукають до роздумів, багатовимірних персонажів, шарів для дослідження, перипетій та поворотів, підказок, які глядач може зібрати разом, а також певної розв’язки;
- Рушійна сила героїв: сильні складні персонажі з чіткими, зрозумілими мотиваціями, які разом визначають напрямок драматичної арки/подорожі персонажів. Наявність нагальних питань, на які потребують відповіді/розкриття;
- Ідея проєкту актуальна як для українського, так і для світового глядача сьогодні та в майбутньому.
Реєстрація на грант доступна за лінком: Розробка сценаріїв та ексклюзивні онлайн сесії з експертами EAVE.
Етапи проведення програми:
- До 17 квітня 2024 року – прийом заявок від учасників.
- До 20 травня 2024 року – оголошення списку Грантоотримувачів.
- 31 жовтня 2024 року – дедлайн закінчення розробки сценарію.
- До 30 листопада – дедлайн подання фінансового плану, маркетингової, фестивальної та дистрибуційної стратегій, огляду календарного плану проєкту
- З 6 січня до 10 лютого 2025 року – серія ексклюзивних онлайн-сесій з експертами EAVE
Ознайомитися з усіма деталями програми можна за цим лінком.
Будь-які додаткові запитання можна поставити, написавши на електронну адресу [email protected].
Організатор: Громадська організація “Українська кіноакадемія” у співпраці з Netflix.
Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися
Читайте також: