fbpx
КОШТ

Гід для колекціонерів та любителів: де купувати монети

На сьогодні існує кілька надійних способів купити колекційні монети: від офіційних продажів через Нацбанк до спеціалізованих інтернет-магазинів. Важливо знати, де і як правильно їх купувати, щоб отримати цінний екземпляр.

Спершу зауважимо, що монети поділяються на 2 види:

  • Обігові пам’ятні монети: випускають на згадку про якусь подію. Їх можна колекціонувати або розплачуватися ними, як звичайними грошима;
  • Колекційні монети: випускають спеціально для колекціонерів та виготовляють із дорогоцінних металів (золота, срібла тощо). Вони теж мають номінал, але такі монети, зазвичай, не використовують для розрахунків, оскільки їхня колекційна вартість перевищує номінальну.

Далі детальніше розглянемо усі способи, де можна придбати українську нумізматику.

Національний банк України та комерційні банки

Офіційне місце продажу пам’ятних та колекційних монет. Їх можна купити через офіційний інтернет-магазин НБУ. Процес купівлі не відрізняється від звичайного інтернет-магазину. Доставлення здійснюється через Нову пошту та Укрпошту.

Також Нацбанк здійснює реалізацію пам’ятних монет та іншої сувенірної продукції через банки-дистриб’ютори: ПриватБанк, Ощадбанк, ПУМБ, Таскомбанк та Укргазбанк. Вартість продукції є однаковою у магазині НБУ та банках.

Придбати нумізматичну продукцію можна безпосередньо у відділеннях банку. Інформація про те, у яких відділеннях доступні монети з’являється на офіційних сайтах банку.

Для купівлі необхідно просто прийти за адресою банку та повідомити на касі про бажання купити монету. Водночас Таскомбанк має онлайн-магазин для замовлення продукції, але скористатися ним можуть лише клієнти банку.

Магазин Таскомбанку працює за принципом бронювання продукції. Тобто покупець замовляє обраний товар, а потім забирає та оплачує його у відділенні банку. Обрати можна найближче відділення, у якому наявні монети та купюри. Забрати замовлення потрібно протягом 8 днів.

Перевагою покупки монет в інтернет-магазині НБУ та банках-дистриб’юторах є найнижча вартість та гарантія справжності. Недоліком є те, що продукцію швидко розкуповують. Відтак потрібно слідкувати за анонсами та купувати монети одразу після їх появи.

Інтернет-магазини нумізматичної продукції

Існують спеціалізовані магазини, що продають як нові, так і старовинні українські та іноземні монети: Монітекс, Moneti та Utopia.

Магазини мають не лише нові монети НБУ, а й ті, що Нацбанк випускав кілька років тому. Доступні як колекційні, так і обігові пам’ятні монети.

Доставка доступна Новою поштою, кур’єром або самовивіз з фізичних магазинів.

Перевагою інтернет-магазинів нумізматичної продукції є великий асортимент, недоліком – вища вартість, ніж в офіційному магазині НБУ.

Для порівняння вартості в кожному зі способів купівлі візьмемо монету “Країна супергероїв. Дякуємо медикам”. Вартість в НБУ – 257 грн, в Монітекс, Moneti – 880 грн, Utopia – 699 грн.

Монета
Монета “Країна супергероїв. Дякуємо медикам” на Moneti

Маркетплейси

Придбати монети можна й у відомих маркетплейсів: Rozetka, Епіцентр. Зауважимо, що продає товар не сама платформа, а зареєстрований продавець. Перевагою є надійність, недоліком – неймовірна націнка.

Наприклад, вартість монети “Країна супергероїв. Дякуємо медикам” на Rozetka – 1140 грн. У НБУ, нагадаємо, 257 грн.

Монета
Монета “Країна супергероїв. Дякуємо медикам” на Rozetka

Доставка здійснюється Укрпоштою, Новою поштою, у магазин Rozetka.

Перепродажі

Часто впіймати пам’ятні монети за хорошою ціною або дешевше, ніж в магазині НБУ, можна на платформах OLX, Prom, Bigl.

Монету “Країна супергероїв. Дякуємо медикам” на OLX можна придбати за 330 грн. Тобто націнка не є такою великою.

Однак варто бути обережним та все ж перевіряти вартість в НБУ чи інтернет-магазинах нумізматичної продукції. Наприклад, монета “Разом переможемо” вартістю 60 грн на OLX продається за 4500 грн.

Монета
Монета “Ми разом” на OLX

Доставка здійснюється Укрпоштою, Новою поштою. За допомогою OLX-доставки гроші надходять продавцеві лише після перевірки товару на пошті.

Facebook

Колекціонери продають монети та проводять аукціони у Facebook-групах: “Колекційні монети України”, “Аукціон монет”, “Аукціон золотих та срібних колекційних монет”.

У групах можна знайти як звичайні пам’ятні чи колекційні українські монети, так і історичні чи міжнародні. Аукціони зазвичай тривають кілька днів: автор ставить початкову ціну з мінімальним можливим кроком у +10 грн.

Серед переваг – можна знайти дійсно колекційні монети. Окрім цього, це спільнота людей, об’єднаних одним захопленням. Тому можна знайти однодумців чи розпочати цікаві дискусії. Серед недоліків – так само можлива націнка.

Монету “Країна супергероїв. Дякуємо медикам” у Facebook можна придбати за 450 грн, наприклад (НБУ – 257 грн).

Блошині ринки

Часто нумізматична продукція продається на місцевих блошиних ринках. Наприклад, у Києві – на Почайній, у Львові – біля пам’ятника Федорову, у Луцьку – біля автостанції №1 тощо.

На таких ринках продають як старовинні, так і колекційні чи пам’ятні монети. Вартість дуже варіюється – можна придбати монету як дешевше, ніж в магазині НБУ, так і дорожче.

Нагадаємо, дізнатись валюту, рік випуску та вартість будь-якої монети можна за допомогою застосунку “CoinSnap”. Він працює на основі штучного інтелекту.

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: