Google додає 20% ПДВ до ціни своїх послуг в Україні і на черзі інші інтернет-гіганти
Компанія Google розіслала користувачам своїх платних послуг в Україні попередження про подорожчання своїх сервісів. Рішення прийнято на виконання закону №4184, яким зобов'язали компанії-нерезиденти, що надають цифрові послуги українцям, сплачувати ПДВ.
Компанія Google розіслала користувачам своїх платних послуг в Україні попередження про подорожчання своїх сервісів. Рішення прийнято на виконання закону №4184, яким зобов’язали компанії-нерезиденти, що надають цифрові послуги українцям, сплачувати ПДВ.
Цей закон Верховна Рада ухвалила в червні і тоді ж його підписав президент. В пояснювальній записці до закону зазначалося, що що міжнародні компанії, які діють в інформаційному просторі України та заробляють на мережевій рекламі, платитимуть податки в Україні. При цьому підкреслювалося, що зміни не стосуватимуться простого користувача соцмереж і пошукових сервісів.
Від сплати ПДВ звільняються операції з постачання послуг з дистанційного навчання через Інтернет, якщо ця мережа використовується виключно як засіб комунікації між викладачем і слухачем. Також від податку на додану вартість звільнено операції з постачання освітніх послуг шляхом доступу до публічних освітніх, наукових та інформаційних ресурсів у мережі Інтернет з галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, якщо їхнє проведення та надання не потребує участі людини.
Вказане подорожчання стосуватиметься також інших сервісів: Netflix, Youtube, Spotify, Dropbox, Facebook та низка інших. В законі не виключний перелік і вказано лише критерії.
Зауважимо, що в кінцевому варіанті в закон було додано норму “постачання електронних послуг, у тому числі, на користь фізичних осіб-підприємців”. У такий спосіб усі ФОПи – платники єдиного податку прирівнюються до фізичних осіб, а тому за надання їм послуг маркетплейс має сплатити ПДВ. Винятком є тільки ФОПи на загальній системі оподаткування – платники ПДВ та юрсоби – вони підпадатимуть під відносини «бізнес – бізнесу», а отже, при потребі нараховуватимуть ПДВ за принципом реверсивного механізму. Саме ці категорії зможуть бути впевнені, що вартість послуг як маркетплейсів, так і інших світових компаній, які надають цифрові послуги, їм поки що не загрожує.
Comments are closed.