З жовтня українські лікарні повністю перейшли на оформлення електронного лікарняного. Головне, що потрібно знати: процедура його отримання не відрізняється від колишньої процедури з паперовим лікарняним. Єдина відмінність – після обстеження лікар створює висновок про тимчасову непрацездатність в електронній формі.
Як отримати е-лікарняний?
- За традиційною процедурою звернутися для медичного огляду до лікаря.
- Лікар встановлює факт тимчасової непрацездатності та формує електронний медичний висновок у реєстрі електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ)
- Та підставі цього висновку формується листок непрацездатності. Електронний листок непрацездатності має унікальний реєстраційний номер і надійде роботодавцю пацієнта в його кабінет страхувальника і самому пацієнту в його особистий кабінет навебпорталі Пенсійного фонду.
- При цьому, висновок про тимчасову непрацездатність можна отримати і без укладеної декларації з сімейним лікарем
- Пацієнт також отримує смс-повідомлення з деталями про лікарняний.
- В день оформлення документ почне відображатися в Реєстрі Пенсійного фонду та формується так званий лікарняний — це саме той документ, за яким нараховуються виплати.
- Для закриття лікарняного йти повторно до лікарні не потрібно, адже медичний висновок відкривається при першому огляді лікаря одразу на весь період (із закритою датою). Після завершення терміну тимчасової непрацездатності працівника його статус зміниться на “Готовий до сплати”
- Друкувати е-лікарняний та надавати роботодавцю будь-які паперові підтвердження тимчасової непрацездатності не потрібно. Але сам працівник має повідомити про відкриття е-лікарняного свого роботодавця будь-яким зручним обом способом. Далі вже роботодавець самостійно отримує інформацію про лікарняний з реєстру та за процедурою проводить оформлення виплат “лікарняних”.
Як працівнику перевірити інформацію про власні лікарняні
- Залогінитися на порталі пенсійного фонду за посиланням: pfu.gov.ua. Для цього найпростіше використати власний електронний підпис чи BankID власного банку. Для вибору останнього потрібно натиснути неочевидне “Вхід За ID.GOV.UA”. При цьому можливий вхід і за логіном та паролем – але для першої реєстрації потрібно фізично відвідати відділення пенсійного фонду
- Перейти на вкладку “Мої листки непрацездатності”, де і буде відображатися вся інформація.
При цьому, для перевірки ключових даних навіть не потрібно логінитися на порталі. В кожного листка непрацездатності є унікальний номер і для його перевірки потрібно скористатися спеціальним пошуком. Як результат, відобразиться дата відкриття та закриття лікарняного, а також його статус.
Так паперові листки непрацездатності взагалі вже не видають?
Лише в деяких випадках до 1 лютого 2022 року:
- якщо необхідно продовжити або закрити паперовий листок непрацездатності, виданий до 1 жовтня 2021 року
- якщо сплив час (7 днів), упродовж якого лікар може внести зміни до медичного висновку про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків
- якщо особа всиновлює дитину упродовж двох місяців з дати народження, зазначеного в свідоцтві про народження. Листок непрацездатності видається на підставі рішення суду про усиновлення та цього свідоцтва про народження
- якщо виникнуть технічні проблеми при передачі даних між в системі електронних лікарняних