Diia.pl: що це таке і як користуватися цифровим документом в Польщі
Все, що потрібно знати про Diia.pl - електронний документ для українців у Польщі.
Українці, які проживають в Польщі, можуть отримати аналог Дії – Diia.pl, який дозволить їм підтверджувати свою особу та статус, а також перетинати кордони ЄС. Для цього потрібно мати номер PESEL та довірений профіль. Детальніше про застосунок розповідаємо далі.
Важливо: користуватися польським аналогом Дії можуть лише повнолітні українці, які виїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року.
Дані, які можна завантажити в Diia.pl
Diia.pl є цифровим документом, який діє як дозвіл на проживання в Польщі. У ньому будуть вказані дані з польських держреєстрів: актуальні ім’я та прізвище, дата і місце народження, громадянство, присвоєний номер PESEL.
Українці можуть використовувати Diia.pl як цифровий документ, що посвідчує особу після отримання номера PESEL (з печаткою «зі статусом Ukr») та активації profil zaufany – довіреного профілю.
Profil zaufany (довірений профіль) – цифровий інструмент, який дозволяє підтвердити свою особу онлайн. Доступ до довіреного профілю можна отримати при поданні заявки на номер PESEL. Якщо людина не зробила цього одразу, вона може подати заявку на отримання довіреного профілю в тому ж пункті, де вона отримала свій номер PESEL. Заяву також можна подати в пункті підтвердження або в будь-якій муніципальній установі. У цьому разі знадобиться паспорт як підтверджувальний документ.
Інструкцію про встановлення та активацію довіреного профілю читайте за лінком.
Diia.pl можна використовувати разом із чинним проїзним документом для перетину зовнішнього кордону ЄС та для пересування в межах Шенгенської зони протягом 90 днів протягом кожного 180-денного періоду.
Дані, що зберігаються на телефоні, зашифровані та підписані з сертифікатом. Сертифікат також підтверджує автентичність даних.
Як додати документ Diia.pl у телефон
Додати Diia.pl можна через встановлений mObywatel (Google Play | App Store):
- У програмі mObywatel вибрати „Додати Diia.pl” на головному екрані.
- Прийняти положення та політику конфіденційності.
- Ввести назву свого телефону, має бути написана лише з цифр або букв. Вона потрібна для блокування доступу до персональних даних у разі втрати телефону.
- Встановити пароль з 8 символів.
- Ввести логін та пароль для довіреного профілю.
- Ввести одноразовий код доступу з SMS.
Читайте також:
Comments are closed.